Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Jak wybrać dobrą pościel dla dzieci?

Jak wybrać dobrą pościel dla dzieci?
Zobacz więcej zdjęć »
Jednym z pierwszych dylematów młodych mam jest wybór najlepszej pościeli dla dziecka. Z pozoru wydawałoby się prosta rzecz może przysporzyć nam wielu problemów. Zastanawiamy się jaka pościel powinna być? Ile kompletów jest nam potrzebne? Czy kupować śpiworek czy baldachim?

Obecnie z łatwością możemy zasięgnąć informacji na temat łóżeczek, jest ich ogromny wybór – mają wyjmowane szczebelki, różne rozmiary, szuflady, przewijaki itp. Jednak ciągle niewiele pisze się na temat pościeli a przecież to bezpośrednio z nią ma kontakt skóra dziecka, w niej maluch spędzi większość czasu zanim postawi pierwsze kroczki.

Nie każdy wie, że  łóżeczko, w którym jest wiele zabawek, maskotek czy kocyków nie jest do końca bezpieczne dla naszego dziecka,  gdyż wzrasta wtedy ryzyko uduszenia. Z  tego też powodu w kompletach  pościeli dla niemowląt znajdują się bardzo płaskie poduszki, niektórzy rodzice rezygnują nawet z wkładania poduszki w pierwszym okresie .

Na rynku pojawiły się ostatnio ciekawe rozwiązania -  kołderki  wypełnione nowoczesnymi włóknami takimi jak Ingeo, Tencel które posiadają doskonałe właściwości oddychające dzięki użyciu nowoczesnych technologii tworzenia włókna. „ Wybierając pościel powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na tkaniny z jakich są one wykonane i czy posiadają certyfikat Tex Standard 100 lub certyfikat „Bezpieczne dla dziecka”.” – polecają sprzedawcy z firmy Muzpony.pl  

Przyszłe mamy często kupują  rożki, które są niezbędne w pierwszych dniach życia dziecka. Niemowlęta bardzo lubią być otulone, czują się wtedy bezpiecznie.  Usztywniany wkład ułatwia trzymanie dziecka. Można go  usunąć i kiedy maluch podrośnie używać rożka do nakrycia dziecka np. w wózku.

Nie spada również popularność  baldachimów, które montowane są tuż nad łóżeczkiem niemowlęcia. Zapewniają one nie tylko poczucie bezpieczeństwa naszemu dziecku, ale także poprawiają wygląd łóżeczka. Decydując się na kupno baldachimu powinniśmy pamiętać jednak o jego częstym praniu i zmianie aby nie zbierał się na nim kurz, który często uczula maluchy.

Trzeba także wspomnieć  o  śpiworkach dla dzieci. N polskim rynku zagościły one na dobre stosunkowo niedawno a są bardzo praktycznym rozwiązaniem.  Dają pewność, że dziecko nie zarzuci sobie niczego na głowę i nie odkryje się.  Często można dokupić je do kompletu pościeli. Większość śpiworków posiada  możliwość regulacji, gdy są mniejsze zawiązuje się troczki i „skraca” jego długość. 

Więcej informacji na temat pościeli dla dzieci, przyszli rodzice znajdą na stronie sklepu www.muzpony.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PawłowskaMedia
http://www.pawlowskamedia.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »