Dom » Wnętrza

Jak wybrać dobre produkty do wyposażenia łazienki – poradnik Aquaform

Jak wybrać dobre produkty do wyposażenia łazienki – poradnik Aquaform
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wybrać najlepsze produkty do wyposażenia łazienki? Czy rzeczywiście najważniejsze są wygląd i niska cena? Eksperci z Aquaform radzą, czym się kierować, aby wybrane produkty służyły przez lata, a ich użytkownicy byli zadowoleni.

Przy wyborze produktów do naszego domu lub mieszkania często kierujemy się jedynie wyglądem i ceną, zapominając o znaczeniu jakości oraz serwisu. A są one bardzo istotne, zwłaszcza jeśli chcemy cieszyć się nowym wnętrzem przez dłuższy czas.
Nie tylko cena
Obecnie obserwujemy zalew rynku wyposażenia wnętrz masą tanich, kiepskich jakościowo produktów. Aby cena była jak najniższa, ich producenci używają tanich surowców, omijają kwestie jakościowe oraz nie zapewniają serwisu i części zamiennych. Dla konsumentów, którzy chcieliby np. kupić cześć zamienną w przypadku uszkodzenia jednego z elementów, może być to sporym problemem. Jeśli usterka zdarzy się po upływie terminu gwarancji, czasem jedynym wyjściem pozostaje zakup nowego sprzętu, a nawet konieczność ponownego remontu łazienki. Okazuje się, że cena nie może być najważniejszym lub jedynym kryterium podczas robienia zakupów.
Serwis i części zamienne
„To, co wyróżnia Aquaform na rynku producentów wyposażenia wnętrz, to zapewnienie klientom profesjonalnego, pełnego serwisu” – mówi Sylwia Stefanko, kierownik Działu Serwisu i Reklamacji w Aquaform. „Umożliwiamy naszym klientom zakup poszczególnych elementów oferowanych przez nas produktów. Praktykę sprzedaży części zamiennych wypracowaliśmy, wsłuchując się w uwagi klientów, którym zdarzyło się uszkodzenie np. jednej z części kabiny, którą użytkowali już kilka lat, a nie chcąc wymieniać całej kabiny, poszukiwali u nas tego jednego elementu. Wiadomo, że wymiana całej kabiny jest kosztowna, poza tym często klienci po prostu przywiązują się do określonych produktów i nie lubią być zmuszani do ich wymiany” – wyjaśnia Sylwia Stefanko.
Zakupy pod kontrolą
Przed zakupem mebli i sprzętów do łazienki, które nam się podobają, warto sprawdzić ich producenta – jego doświadczenie, system jakości jaki stosuje, dodatkowe gwarancje czy usługi serwisowe. „Aquaform jest firmą z 20-letnią tradycją, produkującą w Polsce przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i z dbałością o wysoką jakość” – mówi Anna Kaczmarek, specjalista ds. marketingu w Aquaform. „Nasze produkty często służą klientom przez wiele lat. Niektóre modele kabin prysznicowych, brodzików, parawanów, wanien i mebli są na tyle klasyczne, że pozostają aktualne przez długie lata, mimo zmieniających się trendów. Dlatego model sprzedaży umożliwiający dokupienie poszczególnych części jest dla klientów bardzo korzystny. Co istotne, zakup części zamiennych jest możliwy nawet przez kilka lat po wycofaniu danego produktu ze sprzedaży” – podkreśla Anna Kaczmarek.
Znaczenie jakości
W obliczu zalewu rynku tanimi, mało solidnymi produktami do wyposażenia łazienek rośnie znaczenie jakości. Wyposażenie łazienki to przynajmniej kilkuletnia inwestycja, dlatego warto postawić na produkty wysokiej jakości, bez ryzyka szybkiej wymiany sprzętów i ponownego remontu łazienki. Aquaform jest producentem przywiązującym dużą wagę do kontroli jakości, realizując ją na wszystkich etapach wytwarzania oraz w odniesieniu do wyrobów gotowych. Np. z dostaw surowców do produkcji pobierane są próbki i sprawdzana jest jakość materiałów i podzespołów, a w przypadku szkła producent sprawdza, czy zostało ono właściwie zahartowane i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.
Gwarancja i serwis
Na kabiny prysznicowe, brodziki, wanny, parawany nawannowe i meble łazienkowe Aquaform udziela 2-letniej gwarancji. Ponadto producent udziela aż 7-letniej gwarancji na  niezmienność barwy akrylu w swoich wannach. Firma służy profesjonalną pomocą
w zakresie montażu i serwisu produktów, zarówno w okresie trwania gwarancji, jak i po jej wygaśnięciu. Wiele informacji można znaleźć na stronie aquaform.com.pl, dodatkowo klienci mogą kontaktować się telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej oraz formularza kontaktowego.

Aquaform S.A. jest producentem kabin prysznicowych, mebli łazienkowych, wanien, brodzików i parawanów nawannowych. Firma została założona w 1994 r., jako spółka należąca do niemieckiego koncernu Dusar, jednego z europejskich liderów w branży wyposażenia łazienek. W 2009 r. udziałowcy Aquaform zdecydowali
o przekształceniu firmy w spółkę akcyjną. Produkcja firmy odbywa się w fabryce w Środzie Wielkopolskiej (pow. 20 000 mkw.). Firma prowadzi sprzedaż w ponad 1.000 punktów na terenie całej Polski. Część produkcji trafia na inne rynki europejskie, w tym w dużej mierze do Niemiec.
Wysoka jakość materiałów oraz niezawodne rozwiązania techniczne stosowane przez firmę Aquaform zostały potwierdzone przez liczne badania kontrolne prowadzone w laboratorium spółki, a także przyznane firmie certyfikaty jakości i atesty bezpieczeństwa wydane przez niezależne instytuty badań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.prochniak@globalbrand.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »