Technologie » AGD - RTV

Jak wybrać domowy ekspres do kawy? Poradnik kawosza

Jak wybrać domowy ekspres do kawy? Poradnik kawosza
Zobacz więcej zdjęć »
Chyba trudno jest znaleźć kogoś, kto nie lubiłby wypić świeżej porcji filiżanki kawy o poranku. Napój ten jest popularny na całym świecie i sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie nawet jednego dnia bez niego. Nic dziwnego, kawa pobudza, a jej różnorodne smaki zachwycają swoim aromatem.
Jednak aby móc każdego dnia przygotowywać pyszną kawę niezbędny jest do tego odpowiedni ekspres.

Urządzenie to w znaczny sposób przyśpiesza przygotowanie napoju, a także nadaje mu jeszcze lepszego smaku. Jaki ekspres do kawy będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Sprawdź nasz poradnik.Rodzaje ekspresów do kawy

Obecnie na rynku można znaleźć dziesiątki rodzajów ekspresów do kawy. Każdy z nich ma swoje zalety, a czasem także wady. Najważniejsze jest jednak, aby był on dopasowany do naszych potrzeb. Najpopularniejsze rodzaje to ekspresy przelewowe i ciśnieniowe, do których z kolei zaliczają się: kawiarki, ekspresy ciśnieniowe półautomatyczne (tzw. kolbowe) oraz ekspresy ciśnieniowe automatyczne. Z pewnością znajdą się sympatycy ekspresów przelewowych i kawiarek, jednakże w spora większość osób zastanawia się nad zakupem ekspresu kolbowego lub automatycznego.Ekspres automatyczny czy kolbowy?

Na początku należy wiedzieć, że ekspres automatyczny nie wymaga zbyt dużych umiejętności baristycznych jeśli chodzi o przygotowywanie w nim kawy. Jego podstawowe zalety to bardzo krótki czas przygotowania napoju oraz możliwość wykorzystania kaw zarówno mielonych, jak i ziarnistych. Urządzenie to posiada wbudowany młynek, co sprawia, że świeżo palona kawa w ziarnach będzie miała jeszcze lepszy smak. Jako wadę tego rodzaju ekspresu można wymienić to, że uniemożliwia on samodzielne modyfikowanie parametrów podczas przygotowywania kawy – sposobu mielenia ziaren czy temperatury wody. Natomiast w przypadku ekspresu kolbowego mamy znaczny wpływ na ostateczny smak kawy – samodzielnie ustawiamy parametry, dzięki czemu możemy dowolnie eksperymentować. Zazwyczaj nie posiada on jednak młynka, przez co trzeba go dokupić osobno. Ekspres kolbowy wymaga również większych umiejętności jeśli chodzi o przygotowanie kawy, jednak z pewnością każdy może je posiąść, wystarczą chęci i odrobina nauki. Szeroką gamę nowoczesnych ekspresów do kawy znajdziesz na https://ekspresypolska.pl/

Współczesny rynek oferuje wiele modeli ekspresów do kawy. Zależnie od zasobności portfela oraz umiejętności baristycznych możemy wybrać model, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Nowoczesne ekspresy sprawdzą się zarówno w domu, jak i w pracy, dlatego dobranie odpowiedniego rozwiązania nie powinno stanowić dużego problemu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »