Motoryzacja » Transport

Jak wybrać idealny podest na wynajem?

Jak wybrać idealny podest na wynajem?
Zobacz więcej zdjęć »
Szukając podestu idealnego dla spełnienia indywidualnego zapotrzebowania, należy wziąć pod uwagę wiele czynników i parametrów. Żadnego z nich nie można zlekceważyć, bo może to przekreślić całe przedsięwzięcie.

Możliwość transportu
Należy wziąć pod uwagę rozstaw podpór podwozia oraz wymiary gabarytowe podestu. Zanim wyjedzie się na drogę trzeba mieć świadomość jaki duży jest podest, gdy jest on przygotowany do transportu. Ważna jest także prędkość jazdy podestu. Świadczy ona o tym, czy może on znajdować się w zwykłym ruchu kołowym, czy też nie powinien. Oczywiście, wynajem podestów ruchomych nie obejmuje wyłącznie tych, które mogą poruszać się na własnych kołach, ale jest to najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Parametry
Bezwzględnie należy mieć świadomość jakie prace zamierzamy wykonywać przy użyciu podestu. W zależności od tej wiedzy trzeba ustalić niezbędny udźwig oraz wymiary platformy, a nawet jej ewentualnego przedłużenia. Najważniejsza jest jednak maksymalna wysokość platformy roboczej. Oczywiste jest, że jeżeli zamierza się przeprowadzić prace na wysokości 10 m, to 5 m podest nie będzie użyteczny. Sporym problemem byłoby, jednak gdyby ta różnica okazała się dopiero jak zwyżka będzie gotowa do pracy.
Przy planowaniu prac należy też wiedzieć, jaki zasięg roboczy platformy będzie potrzebny. Parametry te wpływają na model oraz cenę wynajmu podestu. Konieczne jest też zwrócenie uwagi na masę podestu, czyli sumę mas wszystkich jego części. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy podnośnik wjeżdża do budynku lub na konstrukcje o ograniczonej wytrzymałości, typu most.

Wydajność
Drugorzędne znaczenie mają też parametry takie jak prędkość obrotu platformy lub jej wznoszenia, a także prędkość z jaką zwyżka może się przemieszczać. Im szybciej będzie ona wykonywała te zadania, tym szybciej uda się przeprowadzić pracę. Przekłada się to w efektywność.

Możliwość wjazdu do budynku
Podesty nadające się do pracy w budynku różnią się od tych, które pracują na zewnątrz. Nie powinny one emitować spalin, które mogą być szkodliwe dla ludzi. Dobrze też, by miały małe i miękkie koła, które nie uszkodzą nawierzchni.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »