Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jak wybrać łożyska do rolek?

Jak wybrać łożyska do rolek?
Zobacz więcej zdjęć »
Aktywność, jaką jest jazda na rolkach, staje się coraz bardziej popularna. Wraz z szybkim rozwojem infrastruktury miejskiej, która idealnie nadaje się do uprawiania rekreacyjnie tej formy aktywności, coraz więcej osób zaczyna zastępować spacery lub rower rolkami.

Osoby początkujące muszą jednak wiedzieć, że jazdę na rolkach można uprawiać na wiele sposobów, a jazda rekreacyjna zupełnie różni się od jazdy freestyleowej lub wyczynowej jazdy na czas. To, w jaki sposób się jeździ, determinuje wybór samych rolek, a także ich elementów, takich jak łożyska do rolek, czy same kółka. Odpowiedni wybór łożysk jest bardzo istotny, gdyż w zależności od tego, jaki typ się wybierze, inaczej będzie przebiegać jazda.Łożyska do rolek – rodzaje

Na rynku dostępne są różne wersje łożysk, które fachowo oznacza się numerkami. Określają one typ łożyska i to, do jakiej jazdy są dopasowane. Dopasowanie odpowiedniego łożyska do jazdy powinny być pierwszą kwestią, na którą zwróci się uwagę podczas zakupu rolek, gdyż jest to element, który może skuteczni utrudnić jazdę osobie początkującej, o ile łożysko będzie źle dopasowane lub wręcz odwrotnie – znacząco uprzyjemnić jazdę i ułatwić naukę. Różne firmy stosują różne normy do oznaczania, ale jedną z popularniejszych jest norma ABEC, którą stosuje się na przykład w produktach oferowanych przez sklep https://freeskate.pl/k/akcesoria-do-rolek/lozyska-do-rolek/. Stosuje się oznaczenia cyfrą, a łożyska zaklasyfikowane jako 5 są optymalne do jazdy rekreacyjnej. Im wyższa cyfra, tym bardziej łożyska dopasowane są do szybkiej i wyczynowej jazdy. Niższa cyfra oznacza, że łożyska są twarde i przeznaczone raczej do jazdy spokojniejszej jazdy. Ich zaletą jest to, że są o wiele bardziej trwałe, ale z pewnością nie są przeznaczone do jazdy dynamicznej i sportowej.Jaki rodzaj łożysk do rolek wybrać dla początkujących?

Osoby początkujące, które dopiero uczą się jeździć, nie odczują wielkich pozytywnych skutków zastosowania łożysk sportowych. Przerzucenie się na sportowe łożyska ma sens dopiero wtedy, gdy opanuje się podstawy jazdy i będzie się potrafiło wykorzystać pełny potencjał bardziej zaawansowanego sprzętu. Na początku o wiele lepiej zdecydować się na łożyska dedykowane do jazdy typowo rekreacyjnej, a nawet nieco twardsze. Z pewnością taki sprzęt okaże się bardziej trwały i solidniejszy, co podczas nauki jazdy okaże się zdecydowanym plusem, a ponadto mniej dynamiczne łożyska pozwolą na bezpieczniejszą naukę jazdy. W miarę upływu czasu i wraz z nabieranym doświadczeniem można zaopatrywać się w bardziej dynamiczny osprzęt.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »