Rozrywka i wypoczynek » Gry

Jak wybrać najlepszy fotel gamingowy?

Jak wybrać najlepszy fotel gamingowy?
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy gracz wie, że komfort podczas długich godzin spędzonych przed komputerem zapewni tylko dobry fotel gamingowy. Jak wybrać taki, który będzie dla nas najlepszy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Dlaczego fotel jest ważny?

Fundament dobrego gamingu, który leży u podstaw wysokojakościowej rozgrywki to fotel. Niestety bardzo często po prostu zapominamy o tym, jak ważnym jest elementem. Ale wystarczy przesiąść się na dobry fotel raz, żeby przekonać się na własnej skórze, że fotele dedykowane dla graczy to nie tylko marketing. To coś, co ma naprawdę ogromny wpływ na to, jak przebiega rozgrywka. Fotel gamingowy zapewnia stabilne podparcie w czasie emocjonującej gry, gwarantuje odpowiednio wygodną i zdrową pozycję, dzięki czemu sprawia, że długie godziny w pozycji siedzącej nie męczą.

Fotel-gamingowy-Ghost-Venom-czarno-czerwony-146386.jpeg
Fotel gamingowy, fot. Eco-market.pl

Fotel gamingowy vs. fotel biurowy

Czemu nie usiąść przy komputerze na zwykłym fotelu biurowym? Można, ale tak naprawdę fotel biurowy nie jest stworzony do wielogodzinnych rozgrywek, w których liczy się nie tylko wygoda, ale też stabilne podparcie dla ciała. Czasem najmniejszy niepożądany ruch może być, dla gracza fatalny w skutkach, dlatego fotele gamingowe różnią się od tych przeznaczonych do użytku w biurach pod wieloma względami.

Fotel stworzony dla gracza:

  • o wiele lepiej dopasowuje się do sylwetki,
  • zapewnia stabilną pozycję podczas gry,
  • daje więcej możliwości ustawienia,
  • jest wykonany z innych materiałów.

Fotele gamingowe znajdziesz w dobrych sklepach internetowych, na przykład na www.panmajster.pl/fotele-gamingowe. Zanim jednak kupisz, sprawdź, jak wybrać fotel gamingowy.

Fotel-gamingowy-Legend-Venom-czarno-bialy-153975.jpeg
W fotelach gamingowych ważna jest wielostopniowa regulacja oparcia, fot. Eco-marekt.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotel gamingowy?

1. Wiele możliwości ustawienia

Żeby fotel do grania był dobry, musi być elastyczny, czyli oferować różne możliwości ustawień. Pamiętajmy: to fotel ma się dopasować do nas, a nie my do fotela! Wielostopniowa regulacja oparcia, siedziska czy podłokietników i możliwość blokowania ustawienia nawet przy mocnych wychyleniu fotela to coś, co daje komfort i umożliwia stabilne podparcie dla kręgosłupa w naturalnej dla niego pozycji.

2. Niezależne oparcie, siedzisko i podłokietniki

Najlepsze fotele gamingowe zbudowane są tak, aby oparcie, siedzisko i podłokietniki regulowały się niezależnie. Nie są ze sobą połączone na stałe (w przeciwieństwie do tego, jak jest to w fotelach biurowych), a więc dają jeszcze więcej możliwości dopasowania ich do naszego wzrostu czy pozycji, w jakiej lubimy grać.

3. Jakość wykonanych materiałów

Oczywiście najlepszym wyznacznikiem jakości są materiały, z jakich wykonany jest fotel. Jego pięcioramienna podstawa powinna być z twardego tworzywa lub metalu, aby zapewniać stabilny fundament. Ważny jest też materiał, którym obite jest siedzisko i oparcie, bo zbyt cienki i sztuczny może nie tylko szybko się zniszczyć, ale też powodować, że będziemy się pocić, siedząc na fotelu przez wiele godzin.

4. Rodzaj zastosowanego siłownika

W większości foteli biurowych stosowane są najtańsze siłowniki o udźwigu do 100 kg. Dla osób o przeciętnej wadze wydaje się to aż nadto, natomiast trzeba brać pod uwagę, że nacisk na siedzisko, np. gdy podskoczymy na fotelu w trakcie emocjonującej gry, może być o wiele większy. Dobry fotel gamingowy będzie miał siłownik wyższej klasy (3 lub 4) wytrzymujący nawet ciężar 150-160 kg.

5. Poduszki wspierające kręgosłup

Wpływ na wygodę mają też poduszki wspierające odcinek lędźwiowy lub szyjny kręgosłupa. Są rzadko spotykane w zwykłych fotelach, ale znajdziemy je właśnie na wyposażeniu foteli gamingowych. Zapewniają komfort, ale też dbają o zdrowie kręgosłupów graczy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »