Firma » Finanse

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy może wejść w spiralę zadłużenia. Wystarczy jakaś błędna decyzja dotycząca zaciągnięcia kolejnego długu, wypadek, choroba lub utrata pracy. Na szczęście istnieje sposób na wyjście z tej przykrej sytuacji.

Złote zasady wychodzenia ze spirali zadłużenia

Co zrobić gdy finansowa pętla co raz bardziej się zaciska i znikąd nie widać pomocy? Przede wszystkim nie załamujmy się, nie unikajmy kontaktu z pożyczkodawcami i stwórzmy projekt działania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Oto kilka żelaznych reguł wychodzenia ze spirali zadłużenia:

  1. Absolutnie nie wolno zaciągać nowych pożyczek. Jest to zaledwie rozwiązanie krótkoterminowe, które w perspektywie potrafi dostarczyć więcej problemów, w szczególności jeśli wybieramy pożyczki bez zaświadczeń.
  2. Koniecznie potrzeba negocjować z bankami, nie wolno unikać kontaktu. Ignorowanie monitów banku nie tylko generuje kolejne koszty, a także zaprzepaszcza nasze nadzieje na polubowne załatwienie sprawy.
  3. Priorytetowo zacząć budować oszczędności oraz obniżyć koszty. Należy przede wszystkim nauczyć się zdroworozsądkowego nastawienia do finansów- nie wydawajmy na nic, co wydaje się zbędne. Początkowe w kolejce są nasze zadłużenia, dopiero później przyjemności.
  4. Ważne jest określenie planu spłat, i ustalenie długów które powinniśmy regulować w pierwszej kolejności. Potrzeba wybrać te zobowiązania, których odroczenie spłaty najwięcej nas kosztuje.
  5. Stworzenie listy obciążeń i sprawdzenie jaka jest suma naszych miesięcznych opłat i ustawianie w oparciu o nią miesięcznego budżetu. Schemat naszych kosztów przenigdy nie powinien przekraczać naszego dochodu.
  6. Zrezygnowanie z karty kredytowej i limitu odnawialnego na rachunku. Są to produkty, które obok szybkich pożyczek najszybciej dają o sobie znać jeśli zignorujemy ich spłatę, stąd na czas problemów finansowych właściwie jest zupełnie z nich zrezygnować. Dotyczy to także tych kart, z których nie korzystamy.
  7. Podpisanie umowy o kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt, który jednoczy wszystkie zadłużenia w indywidualną mniejszą składkę. Ponadto ochroniony hipoteką będzie cechował się dużo niższym oprocentowaniem niż kredyty konsumpcyjne.

Tak naprawdę wyjść jest tym więcej, im prędzej zgłosimy się do banku. Trzeba pamiętać o tym, że nie tylko nam zależy na jak najszybszym wyjściu z kłopotów finansowych- również dla banku jest to sytuacja trudna.

 Aby dowiedzieć się więcej o spirali zadłużenia i sposobach radzenia sobie z nią, polecamy zapoznać się z artykułem na Stoplichwie.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

StopLichwie.pl - portal finansowy
http://www.stoplichwie.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »