Motoryzacja » Transport

Jak wypożyczyć samochód - poradnik dla nowicjuszy

Jak wypożyczyć samochód - poradnik dla nowicjuszy
Zobacz więcej zdjęć »
Wypożyczenie długoterminowe samochodu jest czystą wygodą, jeśli planujemy zostać na dłużej w innym mieście. Nie musimy się martwić o naprawy, czy też ubezpieczenia, dlatego też jest to również idealne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Poniżej przedstawimy informacje dla planujących wynajem auta.

Gdzie szukać wypożyczalni samochodu?

Serwisy internetowe dają obecnie ogromne możliwości i to właśnie przez nie można najczęściej ustalić termin wynajmu, rodzaj auta, a także niezbędne dodatkowe funkcje. Data odbioru, data zwrotu, miejsce wynajmu, a także dowolny punkt jego zwrócenia - wszystko to jest do ustalenia na danej witrynie. Jeśli już wybierzemy konkretną firmę, której zaufamy lub która ma wysokie rekomendacje to dalsza droga jest już tylko przed siebie.

Szybkie formalności

Wynajem długoterminowy aut może odbyć się nawet na godzinę przed planowanym wyjazdem. Toteż czy to się szykuje wyjazd biznesowy, rodzinna wycieczka, czy wypad ze znajomymi - można mieć auto praktycznie od ręki. Zatem można to wszystko uwzględnić w opcji kok po kroku:

  • w zależności od danej firmy dane auto można zarezerwować osobiście, mailowo, przez telefon; jeżeli dane auto jest aktualnie na stanie to można je mieć od razu do dyspozycji;
  • płatności należy uiścić w czasie odbioru auta, a jeśli była rezerwacja to może być także pobrana zaliczka;
  • podpisanie umowy i regulaminu - są to najważniejsze aspekty formalne, które są swoistym zabezpieczeniem Wypożyczających auto oraz Usługodawców; z każdym punktem warto się zapoznać, gdyż zawierają one istotne kwestie: płatności, serwisu, danego pakietu usług ubezpieczeniowych oraz rozliczenie szkód komunikacyjnych, a także zapewnienie samochodu zastępczego w przypadku awarii, dostarczenie lub odbiór auta we wskazanym przez Nas miejscu;
  • zwrot auta musi nastąpić w takim samym stanie w jakim go zastaliśmy, w umowie wynajmu zostanie określone czy wypożyczamy auto z pełnym zbiornikiem paliwa i czy też z takim należy go oddać.

Jakie auto wybrać?

Auto można dostosować do swoich potrzeb. Dlatego też w trakcie jego wyboru będą brane pod uwagę takie kwestie jak: liczba osób, forma pokrycia ubezpieczeniowego, obecność fotelika dla dzieci, dodatkowy system nawigacji. To są podstawy, jeśli jednak interesują nas walory techniczne to można postawić na dobór auta względem kategorii: małe, średnie, duże, rodzinne, kombi, premium, SUV. Wszystko jest do zrealizowania, wobec czego wystarczy postawić na daną lokalizację wypożyczalni.

Jakie są koszty wypożyczenia?

Ceny są różne w zależności od wybranej wypożyczalni i jej umiejscowienia. Dlatego też uśredniona cena wynajmu auta na 7 dni waha się od 400 zł do 850 zł. Na danych witrynach internetowych znajdziemy poszczególne promocje a także ceny konkretnych aut - wszystko zależy od ich klasy. Nieraz można się spotkać z ofertami wynajmu na 24h od 49 zł a także kategorią przedziału czasowego, np. od 1 do 4 dni - 85 zł/dzień, a od 21 do 30 dni - 65 zł/dzień. Wszystko jest zatem do ustalenia w konkretnej wypożyczalni, gdzie może wystarczyć kontakt telefoniczny, formularz internetowy i zdjęcia danego modelu i klasy auta.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »