Technologie » Komputery

Jak zabezpieczać dane przedsiębiorstwa? Wyzwania i dobre praktyki

Jak zabezpieczać dane przedsiębiorstwa? Wyzwania i dobre praktyki
Zobacz więcej zdjęć »
Dane zgromadzone w systemach informatycznych to strategiczna wartość każdego przedsiębiorstwa, których utrata zawsze wiąże się ze stratami, a niekiedy może doprowadzić nawet do likwidacji działalności. Jak podaje PC World, 25% poważnych awarii informatycznych kończy się właśnie upadłością firmy.

Oczywiście istnieje ścisła zależność między wartością danych systemowych a wielkością przedsiębiorstwa. Dlatego też systemy komputerowe powinny być zabezpieczane w sposób adekwatny do ich wpływu na funkcjonowanie zakładu, a kwestia doboru odpowiednich narzędzi zabezpieczających powinna być traktowana z równą uwagą, co wybór samego oprogramowania.

W przypadku organizacji wielooddziałowych, które potrzebują dostępu do systemów zarówno dla pracowników stacjonarnych, jak i mobilnych oraz udostępniają zasoby dla pracujących z domu oraz swoich kontrahentów, mamy do czynienia z koniecznością zastosowania wielostopniowych i zróżnicowanych systemów bezpieczeństwa. Wyzwaniem dla działów IT dużych organizacji jest dobranie optymalnego rozwiązania, które z jednej strony zapewni bezpieczeństwo przetwarzania danych, a z drugiej strony nie sprawi, że nadmierne koszty jego utrzymania spowodują spadek konkurencyjności na rynku – komentuje Jacek Podsiadły, Dyrektor Działu Usług ICT w Infinite IT Solutions.
Ważne, aby do bezpieczeństwa danych podchodzić w sposób systemowy. Wiodącym rozwiązaniem, jakie obecnie istnieje na rynku, jest System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z ISO/IEC 27001. System zawiera zbiór najlepszych praktyk dotyczących zasad inicjowania, wdrażania, utrzymania i poprawy zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.magazynit.pl/it-solutions/jak-zabezpieczac-dane-przedsiebiorstwa-wyzwania-i-dobre-praktyki.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »