Gospodarka » Bezpieczeństwo

Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?
Zobacz więcej zdjęć »
Ogień to najgorszy wróg każdego budynku. Szybko i podstępnie niszczy wszystko, co tylko znajdzie na swojej drodze. A wbrew pozorom, o zaprószenie ognia wcale nie jest tak trudno!

Warto znać podstawowe zasady bezpieczeństwa, które pomogą ci uniknąć ryzyka zniszczenia twojego domu lub mieszkania w wyniku pożaru.

Zanim jeszcze pożar rozszaleje się na dobre, mamy kilka minut, by go opanować. Niewielki pożar można zwykle łatwo ugasić, ale żeby go wykryć, należy mieć sprawne czujniki dymu w domu. Kosztują niewiele, a mogą uratować mienie, wykrywając pojawienie się ognia odpowiednio wcześnie.Stan urządzeń

Pełne elektroniki domy i mieszkania są potencjalnie bardzo narażone na wybuch pożaru. Warto regularnie sprawdzać stan poszczególnych układów, zwracając szczególną uwagę na instalację elektryczną oraz gazową. To te dwie zazwyczaj są źródeł ognia w mieszkaniu. Warto przynajmniej raz w roku zlecić ich przegląd specjalistom.Firma ochroniarska na ratunek

Chcesz poznać niekonwencjonalny, ale bardzo skuteczny sposób na ochronę swojego domu/mieszkania przed skutkami pożaru? Czytaj poniżej!

Jedna z firm oferujących ochronę mienia w Warszawie ma w ofercie również monitoring budynku, który obok włamania obejmuje również natychmiastową reakcję w przypadku wybuchu pożaru.

Co to oznacza? Gdy w monitorowanym przez tę firmę domu pojawi się ogień lub nadmierne zadymienie, agencja ochrony natychmiast reaguje, koordynując akcję ratowniczą. Oczywiście możliwości są różne – ty też, jako właściciel lub zarządca danej posesji, możesz stale monitorować jej stan, przebywając na drugim końcu świata. Taka “dodatkowa para oczu” na pewno nie zaszkodzi. Trzeba przyznać, że jest to całkiem przemyślane rozwiązanie, które pozwala na skuteczne zapobieganie skutkom pożaru w domu, bo pozwoli na ugaszenie pożaru w zarzewiu.Podsumowanie

Jak zabezpieczyć dom przed pożarem? Przede wszystkim – zadbać o stan elementów, które potencjalnie mogą doprowadzić do pojawienia się ognia. A poza tym warto rozważyć także pomoc z zewnątrz, choćby w postaci stałego monitoringu posesji, realizowanego przez agencję ochrony.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 11 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )