Dom » Wnętrza

Jak zabezpieczyć drewniane meble bankietowe i cateringowe?

Jak zabezpieczyć drewniane meble bankietowe i cateringowe?
Zobacz więcej zdjęć »
Meble bankietowe i cateringowe mają szerokie zastosowanie w różnych branżach: hotelowej, gastronomicznej, eventowej i wielu innych. Jak zabezpieczyć drewniane meble znajdujące się tymczasowo lub na stałe na zewnątrz?

Wystarczy sięgnąć po odpowiednie środki pielęgnujące i zabezpieczające drewnianą powierzchnię.Jak dbać o drewno znajdujące się na zewnątrz?

Decydując się na umieszczenie drewnianych mebli lub innych akcesoriów na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę fakt, że są one z materiału wymagającego regularnej pielęgnacji i konserwacji. Drewno narażone jest na wiele szkodliwych czynników, takich jak wilgoć, promieniowanie UV, pleśń i grzyb, ogień, ścieranie się powierzchni i wiele innych. Odpowiednio dobrane środki - poza impregnowaniem drewnianej powierzchni - mogą dodatkowo podkreślić naturalny kolor drewna lub zmienić go diametralnie. Mogą również pozostawić widoczny rysunek słojów lub całkowicie go zamaskować.

Producenci oferują zróżnicowany asortyment: impregnaty do drewna na zewnątrz, preparaty do pielęgnacji mebli, środki do mycia powierzchni z drewna i korka i wiele innych. Wystarczy wybrać i stosować regularnie 2-3 z nich, by drewniana powierzchnia była odpowiednio zabezpieczona i czysta.

W branży eventowej, hotelowej czy gastronomicznej nienaganny wizerunek jest bardzo ważny. Czystość pokoi, smak i wygląd potraw, jakość obsługi to tylko kilka przykładów sytuacji, gdzie nie można sobie pozwolić na obniżenie standardów, bo konkurencja nie śpi. W przypadku mebli bankietowych i cateringowych znajdujących się na zewnątrz będą one zachęcać do spędzenia w ich otoczeniu czasu tylko wtedy, gdy ich wygląd będzie nienaganny i estetyczny.Jakimi środkami skutecznie zabezpieczyć drewno?

Przede wszystkim warto sięgnąć po produkty profesjonalne, bo ich skuteczność jest znacznie wyższa niż zwykłych specyfików z marketu. Wiele profesjonalnych produktów jest w formie koncentratu, dopiero po rozcieńczeniu wodą ten roztwór jest gotowy do użytku. Dzięki temu wystarczają one na znacznie dłużej, ale również zawierają znacznie więcej skutecznych składników czyszczących, konserwujących i impregnujących.

Najlepsze do zabezpieczenia drewna na zewnątrz będą preparaty z kolekcji outdoor. Zalecane jest również wybieranie środków przeznaczonych do drewna, a nie o uniwersalnym zastosowaniu. Niemniej istotnym aspektem jest ekologia - warto postawić na producenta, któremu nie jest obojętny los środowiska naturalnego, a jego asortyment jest naturalny i biodegradowalny - na przykład marka Snekkar.Zabezpieczanie drewna - metoda 3 kroków

By odpowiednio zabezpieczyć drewno, należy wykonać 3 kroki. Pierwszy z nich to gruntowne czyszczenie drewna. Po zastosowaniu odpowiedniego preparatu powierzchnia powinna całkowicie wyschnąć, dopiero wtedy można przejść do kroku drugiego.

Kolejny etap to gruntowanie - na przykład przy pomocy specjalnego oleju. Przed użyciem środek należy bardzo dokładnie wymieszać, a następnie aplikować - pędzlem lub wałkiem - równomiernie na całej powierzchni. Tego typu środek wnika głęboko w strukturę drewna, dzięki czemu poprawia się jego trwałość i przyczepność, a powierzchnia jest dodatkowo chroniona przed grzybem i pleśnią. Zagruntowane drewno wymaga dodatkowego zabezpieczenia, dlatego pora na  kolejny etap.

Trzeci krok to dalsze zabiegi zabezpieczające, najlepiej wykonać je przy pomocy bezbarwnego oleju. Środek aplikuje się pędzlem lub wałkiem, po około 5 minutach tę powierzchnię wytrzeć bawełnianą szmatką. Powyższe czynności należy wykonywać do momentu, aż drewno będzie całkowicie nasycone preparatem. Ostatnia część - po całkowitym wyschnięciu lakieru - to wypolerowanie powierzchni padem ręcznym.

Artykuł powstał przy współpracy z VerdeAvis.pl - sklepem oferującym profesjonalne środki czyszczące i pielęgnujące.

Zdjęcie pochodzi z serwisu FotoliaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »