Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jak zadbać o dłonie po lecie

Jak zadbać o dłonie po lecie
Zobacz więcej zdjęć »
Lato to dla skóry wielkie wyzwanie - intensywne opalanie, wiatr, słona woda, i klimatyzacja potrafią poczynić prawdziwe spustoszenia w jej zapasach wody. Aby przywrócić cerze dobrą kondycję same kremy i balsamy nie wystarczą. Potrzebujemy czegoś więcej.

Zewnętrzny naskórek zawiera tylko 1/5 wody potrzebnej do nawilżenia całej skóry. Aż 4/5 wody, potrzebnej skórze do prawidłowego nawilżenia, znajduje się w jej głębokich warstwach. Z tych „wewnętrznych” zasobów, codziennie odparowuje ok. 0,3 litra wody. Szybkość tej ucieczki gwałtownie wzrasta latem, kiedy poddajemy skórę opalaniu, wystawiamy ją na działanie promieni słonecznych, cieszymy się powiewami wiatru i częściej przebywamy w chłodnych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Wszystkie te wakacyjne przyjemności powodują, że nasza skóra staje się sucha i szorstka. Jej przedłużające się wysuszenie może doprowadzić do utraty sprężystości i w ten sposób być przyczyną szybszego starzenia się skóry. Dlatego konieczna jest szybka regeneracja.

By przywrócić skórze utraconą jędrność i świeżość oraz nie pozwolić na pogłębienie się niekorzystnych zmian, trzeba jak najszybciej rozpocząć regularną pielęgnację i przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Kremy i balsamy działają tylko na zewnętrzne warstwy naskórka. Główne zasoby wody, które musimy uzupełnić i od których zależy piękny wygląd całej skóry, znajdują się w skórze właściwej.

Aby przywrócić skórze optymalne nawilżenie, właściwy program dbania o nią musi uwzględniać pielęgnację naskórka od zewnątrz – odpowiednio do rodzaju skóry dobranym kremem lub balsamem i jednocześnie poprawiać funkcjonowanie skóry od wewnątrz..

Olej z nasion ogórecznika zawiera blisko 60% niezbędnych dla skóry nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dla prawidłowego nawilżenia skóry najważniejszy z nich jest kwas gamma-linolenowy, którego ogórecznik jest najbogatszym znanym źródłem. To z tego kwasu powstają ceramidy, które mają decydujące znaczenie w uszczelnianiu naskórka, zapobiegając ucieczce wody ze skóry i nadając mu elastyczność. Niestety kwas gamma linolenowy nie jest wytwarzany w organizmie, a ilość ceramidów w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem. Dlatego musi być dostarczany z zewnątrz – w codziennej diecie.

Suplementacja oleju z nasion ogórecznika stanowi uzupełnienie działania kosmetyków nawilżających. Można stosować go przez dłuższy czas, bez żadnych efektów ubocznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »