Dom » Budownictwo

Jak zamówić świadectwo energetyczne przez internet

Jak zamówić świadectwo energetyczne przez internet
Zobacz więcej zdjęć »
W styczniu ubiegłego roku został wprowadzony obowiązek certyfikacji energetycznej budynków – tzw. świadectwa charakterystyki energetycznej. Świadectwo pokazuje jaka jest jakość budynku, z punktu widzenia ilości zużycia energii.

Każdy nowy budynek, oddawany do użytkowania oraz budynki istniejące przeznaczone do sprzedaży lub wynajmu muszą mieć ustaloną w formie świadectwa charakterystykę energetyczną. Po zakończeniu budowy, składając w urzędzie wniosek o pozwolenie na użytkowanie domu  trzeba dołączyć aktualne świadectwo charakterystyki energetycznej, wykonane przez osobę posiadającą stosowne uprawnienia do ich wykonywania – mówi arch. Monika Lisowska - Łętocha dyrektor pracowni projektowej Biura Projektów ARCHON+.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jaki wpływ na cenę domu mają świadectwa charakterystyki energetycznej

Świadectwa energetyczne przygotowywane dla nowo oddawanych do użytku domów będą podawały ważną informację o kosztach eksploatacji budynku. Użytkownicy i ewentualni nabywcy domów otrzymają dane, które do tej pory nie były w ogóle brane pod uwagę. Budynki o małym zapotrzebowaniu na energię, a co za tym idzie tanie w eksploatacji, będą mogły uzyskiwać wyższe ceny na rynku nieruchomości niż domy, które będą miały oszacowane wysokie koszty eksploatacji. Obowiązek wykonywania świadectw energetycznych spowodował praktyczne zwiększenie zainteresowania wśród wykonawców deweloperów i klientów tematyką domu energooszczędnego – podkreśla arch. Monika Lisowska- Łętocha z Biura Projektów ARCHON+.

Gdzie zamówić wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej

Uzyskanie świadectwa energetycznego do zbudowanego domu jednorodzinnego jest teraz bardzo proste. Nie muszą już Państwo szukać  wyspecjalizowanej firmy wykonującej świadectwa w swojej okolicy. Wystarczy wypełnić na stronie internetowej www.archon.pl formularz, podając dane kontaktowe wraz z lokalizacją budynku i nazwą projektu. W ciągu kilku dni terenowy audytor energetyczny  ustali z Państwem wszystkie szczegóły związane z wykonaniem usługi. Dzięki naszej pomocy będziecie mogli Państwo szybko uzyskać gotowe świadectwo charakterystyki energetycznej, niezależnie od lokalizacji domu na terenie Polski – informuje arch. Monika Lisowska – Łętocha z Biura Projektów ARCHON+.

źródło: www.archon.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ARCHON+ Biuro Projektów
http://www.archon.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »