Społeczeństwo » Społeczeństwo

Konferencja STOP Białej Śmierci

Konferencja STOP Białej Śmierci
Zobacz więcej zdjęć »
Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie zaprasza osoby, które na co dzień pracują z młodzieżą szkolną, na jednodniową, bezpłatną konferencję poświęconą walce z narkomanią.

Dzięki skutecznej interwencji polskiego rządu udało się szybko rozwiązać problem dopalaczy, które były dostępne w niemal każdym zakątku kraju. Niestety wraz z zamknięciem sklepów z „produktami dla kolekcjonerów” nie zniknęło zagrożenie wynikające z używania narkotyków.

 

Konferencja zorganizowana przez Fundację ARCHON+ będzie poświęcona w całości praktycznym sposobom postępowania w sytuacji, kiedy istnieje podejrzenie, że młodzi ludzie (uczniowie szkół) znajdują się pod wpływem środków odurzających.

Na konferencji będą poruszone następujące tematy:

  • jakie grupy młodych ludzi są najbardziej podatne na uzależnienia
  • oznaki, że dziecko jest pod wpływem narkotyków
  • rodzaje środków odurzających (prezentacja komputerowa)
  • procedury postępowania w stosunku do nieletnich podejrzanych , że są pod wpływem środków odurzających -  jak powinni się zachowywać nauczyciele, pedagodzy
  • postępowanie Policji przy podejrzeniach o zażywanie narkotyków
  • konflikty prawne dzieci i młodzieży szkolnej

Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół 14 stycznia 2011 r. (piątek) do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Piłsudskiego 20  (sala lustrzana). Konferencja odbędzie się w godz. 9.00 – 13.00

źródło:  www.rodzinazastepcza.orgRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ARCHON+ Biuro Projektów
http://www.archon.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »