Gospodarka » Przemysł

Jak zredukować smog i oddychać czystym powietrzem?

Jak zredukować smog i oddychać czystym powietrzem?
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz więcej polskich gmin wdraża program Czyste Powietrze. Jego głównym celem jest poprawa stanu powietrza dzięki m.in. wymianie źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne. To proces długotrwały, wymagający czasu i nakładów finansowych.

Pojawiają się też bardziej radykalne postulaty wprowadzenia zakazu palenia węglem w domowych kotłowniach. Tymczasem istnieje sprawdzony sposób na to, by oddychać czystym powietrzem tu i teraz, o którym warto wiedzieć.

Sorbent ER-1 to polski produkt wynaleziony kilka lat temu na Śląsku. Wodzisławscy technolodzy, skupieni w Zespole Autorskim WNM, stworzyli kombinację kruszyw, która w połączeniu z odpowiednią techniką spalania węgla daje niebagatelne rezultaty redukuje emisję zanieczyszczeń, w tym pyłów, tlenków siarki (SO2), tlenków azotu (NOx0, ) czy metali ciężkich, w tym rtęci (Hg).

Ograniczenie emisji szkodliwych substancji

Sorbent ER-1 jest wieloskładnikowym produktem, który powstał na bazie polskich minerałów. W jego skład wchodzą kompozyty związków wapnia (Ca), związków glinokrzemianu (Si4O10)(OH)8*4H2O) oraz naturalne związki torfu na bazie związków kompleksowych węgla (C), wodoru(H) i tlenu(O). Produkt posiada właściwości elektrostatyczne, dzięki temu można wymieszać go z dowolnym opałem węglem, ekogroszkiem, drewnem i peletem. Dodanie 2 % Sorbentu ER-1 do masy wagowej opału wystarczy, żeby praktycznie do zera zmniejszyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń. - Pyły, które znamy bardziej jako PM2, 5 oraz PM10, to nic innego jak niedopalone benzopireny smoliste, lotne związki organiczne, niedopalone podziarno węgla oraz wiele innych związków. Nasz sorbent, w połączeniu z odpowiednią techniką spalania, powoduje zmniejszenie szkodliwych emisji, a w rezultacie czyste powietrze, pozbawione smogu. - komentuje Mariusz Dąbrowski, Generalny Dystrybutor produktu Sorbent ER-1, członek Zespołu Autorskiego WNM

Jak działa sorbent?

Warto zauważyć, że działanie sorbentu przebiega dwutorowo. Pierwszy proces skupia się wokół redukcji zanieczyszczeń. - Mieszanka skomponowanych kruszyw powoduje, że szkodliwe związki metali ciężkich ze spalanego węgla zamykane są w Nano płytkach i Nano rurkach jednego z kompozytów sorbentu. Trwale zamknięte, przestają być szkodliwe dla otoczenia. - wyjaśnia M. Dąbrowski. Ponadto sorbent ma również działanie katalityczne na opał. - Sorbent ER-1 powoduje lepsze dopalanie węgla, podwyższa temperaturę płynięcia popiołu, a tym samym spalane ziarna węgla nie spiekają się. Mówimy wtedy o spalaniu zupełnym. Proces ten powoduje zamianę benzopirenów smolistych, które osadzają się na ścianach komina, na łatwopalne lekkie. Poprzez katalityczne działanie, wpływa dodatnio na efektywność energetyczną i na likwidację smogu. Redukuje nieprzyjemne i szkodliwe zapachy.- dodaje Mariusz Dąbrowski. 

Efekt potwierdzony przez badania

Działanie sorbentu zostało potwierdzone w badaniach naukowych, które zostały wykonane na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na zlecenie EKOROZWÓJ Sp. z o. o. dla Departamentu Energetyki, byłego już, Ministerstwa Energii. Z przeprowadzonej pracy nakowo-badawczej jednoznacznie wynika, iż następują redukcje szkodliwych emisji pyłów, SOx, NOx, Hg, toksyn i skażeń po stosowaniu Sorbentu ER-1. Ponadto, zgodnie z przepisami polskiego prawa, produkt posiada odpowiednie certyfikaty jakości, kartę charakterystyki oraz niezbędne dokumenty potwierdzające jego bezpieczeństwo.

Ekologia na pierwszym miejscu

Sorbent ER-1wpsomaga proces ekologicznego spalania węgla i dzięki temu znacząco wpływa na jakość powietrza. Warto podkreślić, iż jest to produkt całkowicie bezpieczny dla środowiska. Jest komponentem, stworzonym na bazie naturalnych składników polskiego pochodzenia i nie zawiera żadnych sztucznych chemicznych dodatków. Dlatego nie ma jakichkolwiek obaw przy jego stosowaniu. 

Autor tekstu: Iwona Cybulska/Adventure Media

Zdjęcia: Pixabay.com

* * *

Sorbent ER-1

www.sorbenter1.pl

www.facebook.com/sorbentER1

Sorbent ER-1 jest produktem wspomagającym ekologiczne spalanie w kotle i w kominku. W połączeniu z paleniem współprądowym skutecznie likwiduje smog. To środek, stworzony przez polskich technologów, skupionych w Zespole Autorskim WNM z Wodzisławia Śląskiego, którego działanie potwierdzają badania naukowe. Sorbentu ER-1 stworzony jest na bazie naturalnych składników, całkowicie bezpiecznych dla środowiska. Najważniejsze składniki Sorbentu ER-1 to kompozyty na bazie kruszyw wapnia (Ca), działające jako reagenty do ograniczenia emisji tlenków siarki (SO2), utleniaczy przekształcających tlenki azotu (NOxO) oraz absorberów redukujących rtęć H(g). /span

Producentem sorbentu jest firma EKOROZWÓJ Sp. z o.o., natomiast wynalazcami Zespół Autorski WNM składający się z polskich technologów.

Generalnym Dystrybutorem Sorbentu ER-1 jest Mariusz Dąbrowski, członek ZA WNM.

***
KONTAKT:

www.sorbenter1.pl

Kontakt z Generalnym Dystrybutorem:

mail: biuro@sorbenter1.pl

tel. 607 315 314

Kontakt dla mediów:
Iwona Cybulska
specjalista ds. public relations
iwona.cybulska@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
tel. 780 115 953Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »