Kultura, sztuka » Kultura

Jak zrobić kartkę świąteczną

Jak zrobić kartkę świąteczną
Zobacz więcej zdjęć »
Samodzielne wykonanie kartki świątecznej może stać się nie tylko wyzwaniem, ale i przyjemnością.

Jak zrobić kartkę podpowie nam niejeden filmik youtube, od nas zależy jaki wybierzemy motyw zdobniczy i czy będzie to kartka mniej czy bardziej dekoracyjna, wykonana z prostych czy wręcz przeciwnie – z wyszukanych elementów dekoracyjnych.

Jak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną? Jeżeli stoisz przed tym problemem, zajrzyj do internetu, znajdziesz tam setki wzorów i podpowiedzi jak wykonać kartkę począwszy od wyboru materiałów jak i techniki czy stylu. Takie kartki okolicznościowe przydają się nie tylko na święta coroczne, ale i na osobiste okazje, kiedy staje się wyrazem naszej pamięci o bliskich, znajomych, przyjaciółkach. Wykonanie jej jest proste, a materiały są tanie.

Czym jest ozdobiona taka kartka? Gotowe elementy kupujemy w jednym ze sklepów internetowych. Musimy mieć też skompletowane akcesoria, na przykład kleje i dziurkacze z fantazyjnymi wzorami. Nie mniej ważne są papiery, bloki i arkusze dekoracyjne. Do wyboru mamy kilka metod zdobienia i do ciekawszych należy decoupage, czyli łączenie różnych stylów.

Kartki dekorujemy cekinami, brokatem, kryształkami, ćwiekami, koronkami, lakiem, kwiatami a nawet liśćmi preparowanymi. Możemy ozdabiać kartkę naklejkami czy też papierem ozdobnym. Często są to elementy samoprzylepne, których aplikacja na kartce jest ułatwiona. Gotowe elementy są ogólnodostępne i różnorodne, tak więc ich wybór jest dość spory. Ogrom możliwości może nas jednak na początku przytłoczyć. Wybierzmy więc to, co pasuje najbardziej do okazji, jaką chcemy upamiętnić naszą świąteczną kartką - czy są to np. Mikołajki, ślub czy też urodziny.

Tego typu kartki ręcznie robione możemy ozdobić motywem choinki czy też renifera lub gwiazdy, wykorzystać srebrną lub złotą folię oraz lak. Później ozdabiamy kartkę napisem lub cytatem lub kilkoma słowami do adresata. Ozdóbmy kartkę tak, żeby pasowała do osoby, do której ją wysyłamy. Do osób starszych pasują motywy retro, dla młodych – bardziej humorystyczne, aktualne trendy w robieniu kartek. Zadbajmy o kolorystykę i jakość, aby osoba, do której ją wysyłamy, doceniła wkład włożony w jej przygotowanie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

karolka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »