Gospodarka » Żywność

Jaki prezent można zrobić dla początkującego smakosza kawy?

Jaki prezent można zrobić dla początkującego smakosza kawy?
Zobacz więcej zdjęć »
Oryginalne akcesoria do alternatywnego przyrządzania kawy, mogą okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent, dlatego też tym bardziej warto je poznać.

Kawa alternatywna wbrew pozorom jest dobrym wyborem nie tylko dla ekspertów, ale również dla osób, które czarny trunek piją okazjonalnie.Przegląd akcesoriów do alternatywnego przyrządzania kawy

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządnymi dripperami, czyli najpopularniejszymi na rynku zaparzaczami do kawy alternatywnej. Nowoczesne drippery od wielu lat królują nie tylko w profesjonalnych kawiarniach speciality, ale również biją rekordy popularności wśród domowych baristów. Dzięki stożkowej konstrukcji zaparzenie pysznej kawy przelewowej zajmuje kilka minut. Wielu producentów oferuje specjalne zestawy prezentowe, które oferują nie tylko dipper, ale również papierowe filtry i kawę speciality.

Dobry zestaw powinien zawierać także French Press, czyli wielozadaniowy zaparzacz tłokowy, dzięki któremu można przygotować nie tylko kawę, ale również ulubioną herbatę. Wysokiej klasy French Press umożliwia przygotowanie czarnej kawy w bardzo krótkim czasie. Oryginalny French Press jest idealny wyborem dla osób, które lubią delikatną i wyrazistą kawę z dużą ilością kofeiny. Najlepszym wyborem są modele, które umożliwiają dodatkowe spienienie mleka.

Dla początkujących smakoszy kawy dobrym pomysłem na prezent może okazać się również Chemex i Aeropress. Kawy przelewowe zdobywają coraz większą popularność, dlatego też akcesoria tego typu, mogą okazać się naprawdę bardzo przydatne. Jeżeli chodzi o Chemex, to najlepiej sprawdzi się przy nim średnio mielona kawa speciality palona jasno. Aeropress łączy największe zalety parzenia ciśnieniowego i przelewowego. Za pomocą tłoka można uzyskać idealnie czarną kawę, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Porządny zestaw startowy może zawierać w swoim składzie również Syfon, który jest zdecydowanie najbardziej imponującym dodatkiem do kawy. Syfon z praktycznego punktu widzenia działa tak samo, jak zwykła kawiarka. Ciśnienie w dolnej części syfonu stopniowo podnosi wodę do góry, dzięki czemu kawa może ekstrahować. Po filtracji pyszna kawa spływa bezpośrednio do filiżanki. Do tego dodatku najlepiej dokupić grubo zmieloną i jasno paloną kawę speciality.Kawy jakości speciality

Oprócz powyżej opisanych akcesoriów, w każdym zestawie startowym koniecznie musi znaleźć się kawa speciality. Niestety większość osób na prezent najczęściej wręcza kawę komercyjną, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Najlepszymi walorami smakowymi i aromatycznymi, mogą pochwalić się kawy z Kolumbii, Etiopii, Brazylii i Indonezji. Aby wybrać porządną kawę na prezent warto zwrócić uwagę nie tylko na region, ale również na plantację, sposób prażenia i przechowywania. Najbezpieczniejszym wyborem są kawy, które spełniają normę Specialty Coffee Association.Zestawy degustacyjne kaw

Osoby, które nie są w stanie samodzielnie skompletować zestawu kawowego na prezent, mogą skorzystać z gotowych zestawów degustacyjnych. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z czarnymi trunkami. Gotowy zestaw degustacyjny jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem również wtedy, gdy nie znamy preferencji osoby, której chcemy wręczyć miły upominek. Dzięki zestawom będzie można wypróbować kilka różnych odmian kaw i wybrać te, które najbardziej przypadną nam do gustu. W dzisiejszych czasach praktycznie każda większa plantacja oferuje specjalne zestawy upominkowe i opakowania degustacyjne.Kawa - Zestaw startowy do przyrządzania kawy alternatywnej z przewodnikiem

Jeżeli kompletujemy zestaw startowy dla początkującego smakosza kawy, to warto rozejrzeć się za porządnym przewodnikiem. Wybranie najlepszej kawy i profesjonalnych akcesoriów do ich przyrządzenia, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby zaparzyć kawę w odpowiedni sposób, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. W zdobyciu niezbędnej wiedzy pomóc może drukowana instrukcja, dzięki której można dowiedzieć się nie tylko jaką kawę wybrać, ale również jak ją zaparzyć, aby wydobyć niesamowity smak i aromat. Odpowiednia literatura pozwoli poszerzyć swoją wiedzę, dzięki której łatwiej będzie zdobyć niezbędne umiejętności baristyczne. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy i szkolenia baristyczne, dzięki którym można poznać najpopularniejsze metody alternatywnego parzenia kawy. Tego typu szkolenia także można wręczyć bliskiej osobie, jako oryginalny prezent.

Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/licenseRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »