Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jakich chorób najbardziej obawiają się Polki?

Jeśli słowa nowotwór jajnika oraz mięśniaki macicy wzbudzają u Ciebie strach, zaliczasz się do grupy 36% polskich kobiet , które podobnie jak Ty najbardziej obawiają się tych chorób ginekologicznych.

Z wyników raportu TNS Polska przeprowadzonego w ramach programu „Między nami kobietami” wynika, że 36% Polek obawia się chorób ginekologicznych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Największe obawy wzbudzają nowotwór jajnika (80%) oraz mięśniaki macicy, których obawia się aż 25% polskich kobiet[1]. I o ile nowotwór szyjki macicy jest chorobą, która niesie za sobą poważne konsekwencje, o tyle mięśniaki macicy to łagodne zmiany, które wcześnie zdiagnozowane mogą zostać wyleczone i nie zagrażać życiu kobiety. Wystarczy tylko regularnie wykonywać badania, szczególnie USG i konsultować ich wyniki z lekarzem ginekologiem.

Poważnym problemem jest także brak wiedzy na temat mięśniaków macicy. Pomimo tego, że 75% kobiet, które wzięły udział w badaniu słyszało o tej chorobie, tylko 36% wie, że jest to guz niezłośliwy. Wiedza Polek na temat mięśniaków jest  zatem powierzchowna. A uwagi na to, że choroba ta dotyczy dużej części kobiet, istnieje konieczność uświadomienia czym właściwie są mięśniaki, jakie są przyczyny ich powstawania i konsekwencje tej choroby. Między innymi dlatego zainicjowany został program edukacyjno-profilaktyczny „Między nami kobietami”.

Więcej informacji na www.miesniakimacicy.pl.

 

[1] Raport „Między nami kobietami: Jak Polki dbają o swoją kobiecość?” przygotowany przez TNS Polska. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 523 kobiet metodą CAPI w terminie 19 -22 kwietnia 2012r.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »