Firma » Finanse

Jakie formy płatności przez Internet są dziś dostępne dla e-commerce?

Jakie formy płatności przez Internet są dziś dostępne dla e-commerce?
Zobacz więcej zdjęć »
Zakupy przez Internet to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością i przekonuje się do nich coraz więcej osób. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego sklepy online muszą walczyć o każdego klienta.

Ważnym elementem, który może przekonać do skorzystania z oferty, jest dostęp do bezpiecznych płatności internetowych. Zobacz, jaka metoda jest najlepsza!
Dlaczego metody płatności dla e-commerce są tak ważne?

Na sukces w branży e-commerce składa się wiele czynników. Rozbudowany asortyment, konkurencyjne ceny, darmowe dostawy i atrakcyjne promocje to jednak nie wszystko. Klienci oczekują także przejrzystego procesu finalizacji zamówienia i elastyczności w dostępie do różnych metod płatności przez Internet. W wielu przypadkach sposób płatności za zakupy decyduje o tym, czy klient dokończy zamówienie, czy skorzysta z oferty konkurencyjnego sklepu. Każdy ma bowiem inne przyzwyczajenia, dlatego warto dać użytkownikom możliwość wyboru systemu płatności online, który  najbardziej im odpowiada.Jakie są najpopularniejsze systemy płatności online?

Zakupy przez Internet można opłacić na wiele sposobów. Najważniejsze jest to, aby cały proces przebiegał sprawnie i zapewniał maksymalne bezpieczeństwo. Wśród najpopularniejszych metod płatności internetowych można wymienić:

  • Paybylink” – to jeden z najchętniej wykorzystywanych systemów płatności online. Użytkownik musi jedynie wybrać swój bank, a następnie zalogować się na swoje konto. Kolejnym krokiem jest zatwierdzenie operacji i uwierzytelnienie jej wybraną metodą autoryzacji. W płatnościach typu paybylink cały proces przebiega automatycznie, a pieniądze szybko trafiają na konto sklepu.
  • BLIK – działa podobnie do paybylinków, z tą różnicą, że użytkownik musi jedynie zalogować się do aplikacji mobilnej i wygenerować sześciocyfrowy kod. Po zatwierdzeniu operacji transakcja jest natychmiast sfinalizowana.
  • Płatność kartą – w tym systemie płatności przez internet klient musi podać dane karty takie jak numer, data ważności oraz trzycyfrowy kod CVC/CVV. Metoda ta może zostać powiązana z paybylink, dzięki czemu użytkownik ma większe możliwości wyboru najwygodniejszego sposobu płatności.
  • Wirtualny portfel – to rodzaj wirtualnego konta powiązanego z kartą płatniczą. Płatność odbywa się za pomocą środków zgromadzonych w internetowym portfelu, bez konieczności logowania do bankowości elektronicznej i podawania danych karty kredytowej.

Sklepy internetowe starają się wyjść naprzeciw potrzebom klientów, oferując różne formy płatności online. Dobrym rozwiązaniem są także bezpieczne płatności internetowe, które łączą w sobie funkcje kilku metod. Przykładem jest  Paybynet, czyli system płatności typu paybylink od KIR, gdzie użytkownik może zapłacić zarówno kartą, jak i przez bankowość internetową.Na co zwrócić uwagę przy wyborze metody płatności przez internet

Wybierając rozwiązanie dla sklepu internetowego, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Podstawą jest bezpieczeństwo transakcji oraz gwarancja dochowania tajemnicy handlowej przez dostawcę. Bezpieczne płatności internetowe powinny odbywać się bez udziału pośredników i ograniczać się do wymiany informacji pomiędzy bankiem płatnika a kontem bankowym sklepu.

Ważne jest również, aby płatności dla e-commerce były w pełni zautomatyzowane i umożliwiały szybkie księgowanie przelewów w trybie całodobowym. Nie można też zapominać o prowizjach pobieranych przez dostawców. Warto więc sprawdzić, na jakich warunkach są rozliczane transakcje i jakie wiążą się z tym opłaty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »