Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jakie funkcje musi posiadać dobry zegarek sportowy?

Jakie funkcje musi posiadać dobry zegarek sportowy?
Zobacz więcej zdjęć »
Korzystanie z usług osobistego trenera jest bardzo pomocne, aby osiągnąć wyznaczone przez siebie cele. Często jednak wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Dlatego też niedrogie alternatywy są wybierane co raz częściej, a jedną z takich opcji jest właśnie posiadanie zegarka sportowego.
Warto przyjrzeć się jakie powinien mieć cechy zegarek, żeby faktycznie pomógł nam w treningach.

Zegarek sportowy to lubione narzędzie wśród amatorów i profesjonalistów, którzy chcą zmierzyć swoją sprawność sportową i pracować nad kondycją oraz wynikami.Dzięki zróżnicowanym cenom i szerokiemu spektrum możliwości, zegarki sportowe obecnie oferują szereg funkcji odpowiednich dla każdego - od początkującego sportowca po maratończyka.

Wbudowany system GPS

Jeżeli aktywność na świeżym powietrzu zajmuje sporą część naszego czasu - warto zaopatrzyć się w zegarek sportowy z funkcją śledzenia GPS. Dokładna nawigacja w połączeniu z czujnikami znajdującymi się w urządzeniu, dają bardzo dokładne wyniki biegu lub wędrówki, zapewniając lepszą wiedzę na temat wydajności treningowej. Przykładem bardzo zaawansowanego zegarka z GPS jest Fenix 6 Garmin. Jest to niezwykle popularny model klasy premium, występujący w szeregu wariantów zarówno pod kątem funkcji jak i kolorystyki. 

Długi czas pracy baterii

Używanie nawigacji w zegarku sportowym może mocno obciążyć baterię. Dlatego posiadanie zegarka z oferującego kilkudniowy czasem działania jest bardzo ważną cechą. Niektóre urządzenia oferują również dodatkową funkcję optymalizacji śledzenia GPS, aby zużywać jak najmniej baterii.

Synchronizacja aplikacji

Odpowiedni zegarek sportowy powinien posiadać powiązaną aplikację, z którą można się zsynchronizować na osobnym urządzeniu. Jest to ważny aspekt, który pozwala uzyskać jeszcze więcej informacji na temat treningów. Oprogramowanie może wyświetlać istotne statystyki takie jak średnie tętno, tempo, przebyty dystans, wyznaczać przyszłe cele, sugerować idealny czas na odpoczynek, utrzymywać oprogramowanie zegarka aktualnym oraz wiele innych.

Śledzenie codziennych aktywności niezwiązanych ze sportem

Mimo, że głównym zastosowaniem zegarka sportowego jest śledzenie wyników sportowych, niektóre modele mogą analizować inne aktywności w ciągu dnia, takie jak sen, codzienną ilość kroków, spalone kalorie i tętno spoczynkowe. Wspomniane funkcje posiadają niemal wszystkie zegarki Garmin. Można do tego celu użyć również opaski fitness, ale nie jest to konieczne, ponieważ wszystkie wymienione opcje będzie posiadać dobry zegarek sportowy.

Możliwość analizowania wielu sportów

Uprawiać można jedną dyscyplinę sportu - jak bieganie, ale warto kupić zegarek, który będzie w stanie obsługiwać również śledzenie innych aktywności. Urządzenie może nie tylko mierzyć dane na temat odległości pokonanej w trakcie spaceru, ale również ruchy podczas pływania, liczbę okrążeń i wiele innych.

Trwałość

Uznani producenci wytrzymałych zegarków sportowych zwykle poddają swoje produkty seriom rygorystycznych testów trwałości przed wypuszczeniem na rynek. Dlatego też entuzjaści aktywności sportowych najczęściej wybierają znane i sprawdzone marki. Dobre zegarki sportowe są w stanie prawidłowo funkcjonować w skrajnie ciężkich warunkach pogodowych oraz być odporne na zarysowania, stłuczenia czy deszcz.

Wartościowy zegarek sportowy powinien przede wszystkim być dopasowany do naszych potrzeb i nie ograniczać w użytkownika żaden sposób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »