Dom » Nieruchomość

Jakie inwestycje przygotowują deweloperzy

Jakie inwestycje przygotowują deweloperzy
Zobacz więcej zdjęć »
Jakie mieszkania znajdą się w nowych projektach deweloperskich? Czy biorąc pod uwagę duży popyt ze strony klientów firmy wprowadzają na rynek kolejne inwestycje z przyspieszeniem i zaproponują szerszą ofertę niż wcześniej planowały?

Po informacje na ten temat sięgnął portal nieruchomości Dompress.pl.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Realizujemy ambitny plan wprowadzenia do oferty ponad 2000 nowych mieszkań w 2015 roku. Są to zarówno nowe projekty jak i kolejne etapu już realizowanych przedsięwzięć. Dotychczas w 2015 roku uruchomiliśmy II Etap Osiedla Mała Praga  oraz I Etap Osiedla Krzemowego znajdującego się przy ul. Cybernetyki w Warszawie, w Krakowie I etap Osiedla 5 Dzielnica, Centralna Park oraz IV etap osiedla Grzegórzecka, we Wrocławiu V etap Osiedla Graniczna.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

Harmonogram realizacji inwestycji przygotowujemy tak, aby jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom nabywców. Zaplanowane projekty realizujemy zgodnie z wcześniej przyjętym planem. W Warszawie po uruchomieniu drugiego etapu Stacji Kazimierz, planujemy wprowadzenie także trzeciej fazy inwestycji. W samym sercu Woli w nowym budynku powstanie 88 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2017 roku. Nasze nowe osiedle Brzozowy Zakątek, zlokalizowane w malowniczym warszawskim Wilanowie, powiększy się niebawem o trzy budynki, w których przed końcem 2017 roku powstanie łącznie 236 lokali. W tej samej dzielnicy stanie też trzygwiazdkowy Hotel Wilanów, który już w połowie przyszłego roku zaoferuje 190 pokoi.

Pośród pozostałych inwestycji, które zamierzamy uruchomić do końca 2015 roku znajduje się także m.in. trzeci etap osiedla Neptun w podwarszawskich Ząbkach, w którym zaprojektowane zostało 217 lokali. Ich budowa zakończy się w III kw. 2017 roku.

W Gdańsku w czwartym etapie inwestycji 2 Potoki w ostatnim kwartale 2016 roku powstanie 96 lokali. W Dolinie, zlokalizowanej w dzielnicy Rębowo, zaplanowane zostały 182 lokale. Termin zakończenia tego projektu przewidziany jest na IV kw. 2018 roku.

W Kowalach koło Gdańska w 5 budynkach wprowadzimy do sprzedaży 280 lokali, których budowa zakończyć się ma w trzecim kwartale 2017 roku. W drugim etapie projektu Brama Sopocka w Gdyni do sprzedaży trafią 42 lokale, realizacja których dobiegnie końca w I kw. 2017 roku.

W Olsztynie w siódmym budynku Osiedla Tęczowy Las, usytuowanym na granicy z gminą Stawiguda, zaprojektowane zostało 87 lokali. Termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2017 roku.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

We wrześniu wprowadzimy do sprzedaży naszą nową ofertę mieszkaniową. Inwestycja, którą przygotowaliśmy dla naszych klientów jest nowoczesnym i atrakcyjnym kompleksem, znajdującym się w jednym z najdynamiczniej rozwijających się rejonów Krakowa. Zaletami projektu jest doskonała komunikacja z centrum miasta i rozbudowana infrastruktura w otoczeniu osiedla. W ofercie znajdą się zarówno duże, przestronne lokale, jak i dwupokojowe kompaktowe mieszkania dedykowane pod wynajem oraz mniejsze mieszkania z cyklu - moje pierwsze M.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Jesteśmy konsekwentni w rozszerzaniu naszej oferty w Warszawie, stąd też jeśli chodzi o nowe inwestycje staramy się zarówno poszerzać spektrum lokalizacji o kolejne dzielnice, jak również kontynuować działalność w rejonach, gdzie spotkaliśmy się z dobrą reakcją klientów i znamy dokładnie ich potrzeby. W najbliższych tygodniach zgodnie z planem uruchomimy kolejny etap osiedla Kolska od Nowa, w którym znajdą się mieszkania o zróżnicowanych metrażach, w których przygotujemy nieco więcej dużych apartamentów, które bardzo szybko znalazły nabywców w pierwszym etapie osiedla.

W ścisłym Śródmieściu Warszawy planujemy uruchamiać inwestycję przy ulicy Pereca. Tu stawiamy  na mieszkania o podwyższonym standardzie, głownie dwupokojowe. Na pierwszy kwartał 2016 roku zaplanowaliśmy wstępnie powrót na Bemowo i rozpoczęcie prac na niedawno zakupionej działce przy ul. Człuchowskiej, gdzie zaprojektowany został kameralny budynek  z około 70 mieszkaniami. Powoli przymierzamy się także do kolejnej inwestycji na Bielanach, gdzie doskonale znamy już rynek. Tym razem w centralnej części starych Bielan planujemy realizację bardzo ciekawego projektu dla wymagających mieszkańców.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.

J.W. Construction stale poszerza ofertę mieszkań. Właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży 480 lokali w ramach trzeciego etapu budowy inwestycji Bliska Wola w Warszawie, jeszcze w tym roku uruchomimy sprzedaż jednostek mieszkalnych w ApartHotelu.  Nasza oferta zapewnia szeroki wybór lokali, nie tylko w Warszawie, ale także w Katowicach, Łodzi, czy Trójmieście. Projekty mieszkań przygotowane zostały z myślą o potrzebach klientów, dlatego wiele z nich objętych zostało programem rządowym MdM i elastyczną formą finansowania w zależności od wysokości cen i harmonogramu wpłat. W naszej ofercie klienci znajdą zarówno mieszkania kompaktowe do 45 m kw., jak i lokale o powierzchni ok. 100 m kw. 

Ewa Gwiazdowska, dyrektor finansowa w Atlas Estates

W najbliższych miesiącach Atlas Estates planuje wprowadzić na rynek dwie nowe inwestycje. Zgodnie z polityką firmy, obie będą położone w niedalekiej odległości od centrum Warszawy i będą w nich oferowane mieszkania o ponadprzeciętnym standardzie. Nie przewidujemy przyspieszenia ich realizacji, poszukujemy natomiast nowych działek, które pozwolą nam na wprowadzenie na rynek dodatkowej oferty mieszkaniowej.

Pierwsze z dwóch planowanych osiedli, to budynek położony przy ul. Nakielskiej na Woli. Budowa projektu będzie przebiegała dwuetapowo. Docelowo w inwestycji przewidzianych zostało 251 mieszkań. Obok budynku zamierzamy zaaranżować atrakcyjny, zielony teren obejmujący m.in. mini-park, plac zabaw i miejsce piknikowe.

Druga inwestycja to kolejny etap osiedla Apartamenty przy Krasińskiego na Żoliborzu. Budowa dwóch budynków z pierwszego etapu dobiegła końca w 2013 r. W nowym budynku znajdą się 123 lokale. Wyróżnikiem nowego etapu inwestycji będą ogródki i przestronne balkony.

Zuzanna Kordzi dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Obecnie realizujemy dwie duże, wieloetapowe inwestycje Hubertus w Warszawie i Wolne Miasto w Gdańsku i stopniowo wprowadzamy do sprzedaży kolejne etapy tych projektów. Planujemy realizację kolejnych inwestycji, o których poinformujemy niebawem. W osiedlach budowanych obecnie posiadamy bogatą ofertę lokali o różnych metrażach, od kawalerek o powierzchni 20 m kw. do dwupoziomowych 180 metrowych apartamentów. Notowany obecnie na rynku boom sprawia, że musimy przyspieszać tempo wprowadzania do sprzedaży kolejnych etapów inwestycji.  

Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom

W planach na najbliższe miesiące mamy kilka projektów, zlokalizowanych między innymi na warszawskiej Białołęce. Inwestycje zaprojektowane zostały podobnie jak nasze dotychczasowe projekty. Osiedla są dobrze zlokalizowane, nowoczesne i komfortowe, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli. Mieszkania, które wejdą do sprzedaży będą miały atrakcyjne ceny i będą kwalifikowały się do programu MdM. Nowe inwestycje wprowadzamy zgodnie z uprzednio planowanym terminem. W nowych projektach znajdą się lokale o metrażach od 25-do 80 m kw., od małych jednopokojowych do czteropokojowych.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Deweloperskiej GEO

Wprowadzamy właśnie do sprzedaży trzeci budynek w krakowskim kompleksie Fabryka Czekolady, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku. Osiedle, na które docelowo złożą się 4 budynki, zlokalizowane jest przy ulicy Wrocławskiej, w tętniącej życiem dzielnicy Krowodrza, tuż obok Nowego Kleparza. 

W pięciokondygnacyjnym budynku D znajdować się będzie 66 mieszkań o powierzchni od 36 m kw. do 82 m kw. Wśród nich są 2-pokojowe „Pralinki”, 3-pokojowe „Ptasie Mleczko” i 4-pokojowe „Trufle”, które charakteryzuje funkcjonalny układ pomieszczeń i wysoki standard wykończenia. Na terenie inwestycji mieszkańcy mają do dyspozycji oczyszczalnię wody, wewnętrzny parking z dwupoziomowymi platformami parkingowymi, wybór komórek lokatorskich, plac zabaw dla dzieci, a w każdej klatce znajduje się winda.

Jesienią wystartujemy też z budową kolejnego budynku w ramach wrocławskiego osiedla Malinowe Zacisze. Obecnie znajdują się w nim trzy 4-kondygnacyjne budynki, w których jest łącznie 61 mieszkań. W kolejnym etapie powstanie budynek z 21 lokalami, dwu, trzy i czteropokojowymi.

Katarzyna Żarska reprezentująca firmę Marvipol

W trzecim kwartale planujemy wprowadzić do sprzedaży dwa kameralne budynki z 230 mieszkaniami i 17 lokalami usługowymi w inwestycji Central Park Ursynów przy ul. Kłobuckiej 8 w Warszawie. Przeważać w nich będą małe mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe o funkcjonalnych rozkładach.  Niewątpliwym atutem inwestycji jest usytuowanie budynków nad jeziorem. Powstaną ścieżki spacerowe i tereny rekreacyjne, a w nich specjalne strefy do rodzinnego grillowania.

Docelowo do 2021 roku w inwestycji Central Park Ursynów, położonej na terenie ponad 10 hektarów, powstaną 24 budynki z bogatą infrastrukturą rekreacyjną, licznymi boiskami i lodowiskiem. Osiedle prawie w całości będzie wyłączone z ruchu kołowego. Powstaną podziemne uliczki i parkingi. W otoczeniu osiedla Marvipol zbuduje nową drogę łączącą osiedle z ul. Taborową.  Kolejny etap inwestycji, w którym powstaną trzy budynki z 284 mieszkaniami i lokalem usługowym, planujemy na pierwszą połowę 2016 roku.

Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

Realizację projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz, które współtworzymy z partnerami na warszawskiej Woli zaplanowaliśmy na kilka lat i stale je rozwijamy. Bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami w dotychczas uruchomionych czterech etapach tych inwestycji, umożliwia nam wcześniejsze niż pierwotnie planowaliśmy rozpoczęcie budowy ich kolejnych faz. W IV kwartale tego roku wprowadzimy do sprzedaży 132 mieszkania o powierzchni od 33 do 139 m kw., które powstaną w ramach budynku C projektu Miasto Wola. W tym etapie projektu, realizowanego z firmą Dantex, przewidzieliśmy również 5 lokali usługowych.

Nie mniej dynamicznie postępuje realizacja kompleksu Stacja Kazimierz. W tym projekcie kolejnym naszym krokiem będzie uruchomienie sprzedaży 88 lokali zlokalizowanych w trzecim budynku inwestycji, które zaplanowaliśmy wspólnie z Polnordem na początek 2016 roku. Pierwotnie zakładaliśmy, iż realizacja wszystkich etapów obu kompleksów, w których powstanie łącznie ok. 1,5 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej blisko 100 tys. m kw., zajmie nam 5-7 lat. Dzięki bardzo dobremu odbiorowi oferty na rynku i dużemu zainteresowaniu zakupem mieszkań okres ten może się skrócić.

Wojciech Stisz reprezentujący firmę Barc Warszawa S.A.

Niebawem wejdą do sprzedaży mieszkania z trzeciego etapu inwestycji Tarasy Dionizosa zlokalizowanej przy ul. Winorośli i Dionizosa w Warszawie, którego budowa już ruszyła. W nowym budynku zaprojektowane zostało 86 mieszkań o najbardziej popularnych metrażach, kwalifikujących się do programu Mieszkanie dla Młodych. Zakończenie budowy tej fazy projektu przewidziane jest w grudniu 2016 roku.

Urszula Hofman reprezentująca Grupę Inwest

Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań do wprowadzenia na rynek 5 nowych inwestycji na warszawskiej Pradze Południe. Budynki o kameralnym charakterze od kilku do około 20-30 mieszkań zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Przygotowywane obecnie inwestycje znajdować się będą w doskonale skomunikowanych miejscach jak np. przy Rondzie Wiatraczna, Placu Szembeka, w okolicach Urzędu Dzielnicy Praga Południe.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan

Prace nad inwestycjami, które aktualnie wprowadzamy na rynek, przebiegają zgodnie z harmonogramami. Najszybciej zostanie oddane Miasteczko Rubikon w warszawskich Włochach, jeszcze przed końcem tego roku mieszkańcy odbiorą klucze do swoich lokali. Projekty osiedli przygotowujemy zgodnie z zapotrzebowaniami rynku. Obecnie trwają prace nad kolejnymi etapami Miasteczka Rubikon.

Wkrótce wprowadzimy również do sprzedaży nową inwestycję – Osiedle Moderna. W nowej ofercie klienci znajdą lokale o małych metrażach, około 20 m kw. (Miasteczko Rubikon) oraz te w najbardziej popularnych 40 – 80 m kw. (Ogrody Ochota II oraz Osiedle Moderna w Warszawie).

Ponadto przygotowujemy do wprowadzenia inwestycje Ogrody Ochota III, Kamyk Zielony II i osiedle Owoców Leśnych w warszawskiej Białołęce.

 

Autor: Kamil Niedźwiedzki

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prestige

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »