Gospodarka » Narzędzia

Jakość w przystępnej cenie – kamera termowizyjna Ti9 firmy Fluke

Jakość w przystępnej cenie – kamera termowizyjna Ti9 firmy Fluke
Zobacz więcej zdjęć »
Kamery termowizyjne to niezastąpione narzędzia podczas diagnostyki urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych. Niestety, ich wysoka cena sprawia, że rzadko kiedy decydujemy się na ich zakup.

Ten stan rzeczy może ulec zmianie za sprawą kamery Ti9, która łączy w sobie wyjątkową wytrzymałość, typową dla firmy Fluke jakość z przystępną ceną

Okresowo wykonywana diagnostyka urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych jest wyjątkowo istotna. I to nie tylko dlatego, że pozwala wydłużyć czas ich eksploatacji, ale wręcz zapobiec pożarowi, który może być wynikiem wadliwie działającej instalacji elektrycznej. Niestety, prawidłowe przeprowadzenie diagnostyki może być żmudne i długotrwałe, szczególnie w przypadku rozbudowanych systemów. Kamera termowizyjna, taka jak Ti9 firmy Fluke, umożliwia nam szybkie i skuteczne wykrycie gorących punktów w instalacji i to bez konieczności wyłączania systemu.

Dokładny pomiar w każdych warunkach

Fluke Ti9 jest kamerą termowizyjną stworzoną z myślą o diagnostyce urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych. Wyposażona została ona w matrycę mikrobolometryczną o rozdzielczości 160 x 120, która umożliwia pomiar temperatury w zakresie od -20 do aż 250 stopni Celsjusza  z dokładnością do 5 stopni lub 5%. Kamera Ti9 firmy Fluke posiada również duży i czytelny, kolorowy ekran o przekątnej 3,6 cala i rozdzielczości 640x480, co zapewnia czysty i dokładny obraz, niezbędny do szybkiego znalezienia punktów mogących być źródłem potencjalnych awarii. Ekran ten posiada możliwość pracy w trybie automatycznego dopasowania jasności podświetlenia do panujących warunków, co pozwoli nam na komfortową pracę nawet w ciemnych pomieszczeniach, a jednocześnie optymalizuje zużycie energii. Dzięki temu Ti9 firmy Fluke może działać na wbudowanej baterii aż trzy do czterech godzin bez konieczności ładowania. Dodatkowo, oprócz analizy obrazu w czasie rzeczywistym, Ti9 firmy Fluke umożliwia nam zapisanie go na dostarczonej w komplecie karcie pamięci. Karta SD o pojemności do 2 GB pozwala zachować aż do 3000 zwykłych obrazów w podczerwieni (format bmp) lub do 1200 w pełni radiometrycznych obrazów zapisanych w formacie is2. Dzięki temu użytkownik może przeprowadzić późniejszą, dokładną diagnostykę badanego systemu oraz zobaczyć jak dane elementy zmieniają się w czasie. Dodatkowo pomocne będzie w tym dołączone oprogramowanie SmartView pozwalające na dokładną analizę i raportowanie. Co więcej, istnieje możliwość rozbudowania kamery Ti9 poprzez implementację technologii IR-Fusion, co pozwoli zamienić ją w bardziej zaawansowany model Ti10.
Oprócz bardzo wysokiej funkcjonalności, kamera Ti9 firmy Fluke odznacza się wyjątkową wytrzymałością. Jej wzmocniona obudowa jest w pełni odporna na kurz i wodę (stopień ochrony IP54) oraz potrafi wytrzymać upadek z wysokości 2 metrów, co jest cechą szczególnie istotną podczas pracy w trudnych warunkach terenowych. Dodatkowo, intuicyjne menu oraz tylko trzy obsługiwane kciukiem przyciski, znacznie upraszają korzystanie z kamery Ti9 i czynią z niej urządzenie nie tylko wygodne ale i bardzo łatwe w obsłudze urządzenie.
Kamera termowizyjna Ti9 firmy Fluke to doskonałe narzędzie diagnostyczne, które w szczególności docenią osoby zajmujące się konserwacją urządzeń elektrycznych i elektromechanicznych. Dzięki swoim olbrzymim możliwościom i prostocie obsługi, znacznie skróci ona czas potrzebny na wykonanie gruntownej analizy stanu instalacji. Jednocześnie jej atrakcyjna cena sprawia, że w swojej klasie nie ma sobie równych.

www.fluke.pl
_____________________________________________________________________________________________________
Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w dziedzinie kompaktowych elektronicznych narzędzi diagnostycznych do profesjonalnych zastosowań. Narzędzia firmy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami firmy Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii
i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi
 z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat narzędzia marki Fluke zdobyły ponad
50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »