Kultura, sztuka » Kultura

Jazz, filmy, spotkania z artystami – 16. Salon Plakatu Polskiego trwa!

Jazz, filmy, spotkania z artystami – 16. Salon Plakatu Polskiego trwa!
Zobacz więcej zdjęć »
Do 31 sierpnia 2013 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie potrwa 16. Salon Plakatu Polskiego – najbardziej nieprzewidywalna i demokratyczna prezentacja współczesnej sztuki graficznej. Tegorocznej wystawie towarzyszą liczne wydarzenia artystyczne.
W ramach weekendowych spotkań przewidziano rozmowy z mistrzami plakatu, filmy dokumentalne, koncerty jazzowe w wykonaniu wybitnych wykonawców, m.in. Grażyny Auguścik.

16. Salon Plakatu Polskiego to wyjątkowe wydarzenie artystyczne. To obiektywny przegląd polskiej sztuki plakatu, prezentujący przepojone barwami i awangardowymi pomysłami prace - plastyczne interpretacje najważniejszych wydarzeń kulturalnych, politycznych i społecznych ostatnich dwóch lat. Do końca sierpnia br. w Muzeum Plakatu w Wilanowie podziwiać można dzieła stworzone przez uznanych polskich artystów, ale też młodych plakacistów i debiutantów. Tegoroczny Salon Plakatu Polskiego jest wiodącą imprezą jubileuszową Muzeum Plakatu w Wilanowie, które w 2013 roku obchodzi swoje 45-lecie. Z tej okazji wystawę uzupełniają liczne wydarzenia artystyczne, odbywające się w każdy weekend, do końca trwania wystawy.
Wśród nadchodzących imprez organizatorzy zaplanowali m.in. cykl spotkań z mistrzami gatunku pt. „Przyjdź i zapytaj artystę", podczas których wybitni i utalentowani graficy opowiedzą o swojej twórczości, zaprezentują ostatnie projekty, wprowadzą w tajniki warsztatu plakacisty. W programie przewidziano pokazy filmów dokumentalnych o sztuce plakatu i jej twórcach, oraz koncerty jazzowe w cyklu „Jazz w Muzeum" z udziałem artystów takich jak Grażyna Auguścik czy Marita Alban Juarez Quartet. Na wszystkie wydarzania wstęp jest bezpłatny.

Lista imprez:

Sobota, 27 lipca 2013, godz. 15.00
Przyjdź i zapytaj artystę... - popołudnie z Rosławem Szaybo

Sobota, 27 lipca 2013, godz. 18.00
Na zamówienie. Sztuka polskiego plakatu filmowego, 2012 reż. Alicja Suszka-Fielder i Simon Goodrick. Pokaz filmu realizowany we współpracy z kanałem telewizyjnym TCM

Niedziela, 28 lipca 2013, godz. 13.00
Przyjdź i zapytaj artystę... - popołudnie z Fontarte

Niedziela, 28 lipca 2013, godz. 19.00
Jazz w Muzeum - Marita Alban Juarez Quartet

Sobota, 3 sierpnia 2013, godz. 13.00
Przyjdź i zapytaj artystę... - popołudnie z Ryszardem Kajzerem

Niedziela, 4 sierpnia 2013, godz. 19.00
Jazz w Muzeum - Marcin Olak Trio feat. Akiko

Sobota, 10 sierpnia 2013, godz. 10.00
Jan Sawka. 1946-2012. Projekty, 2013, reż. Hanna Maria Sawka
Pokaz filmu w reżyserii córki niedawno zmarłego artysty. Film będzie towarzyszył 16. Salonowi Plakatu Polskiego do 17 sierpnia 2013.

Niedziela, 25 sierpnia 2013, godz. 19.00
Jazz w Muzeum - Grażyna Auguścik + RGG

Sobota, 31 sierpnia 2013, godz. 13.00
Przyjdź i zapytaj artystę... - popołudnie z Homework Studio

Niedziela, 8 września 2013, godz. 19.00
Jazz w Muzeum - Radek Nowicki Trio oraz Oleś Brothers & Jorgos Skolias

Niedziela, 15 września 2013, godz. 19.00
Jazz w Muzeum - Maciej Fortuna Trio

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
Szczegóły na facebookowym profilu Muzeum Plakatu i stronie www.postermuseum.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »