Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jesień w świetnej formie

Jesień w świetnej formie
Zobacz więcej zdjęć »
Pogoda stała się kapryśna i nie zachęca do aktywności. Najchętniej zostalibyśmy w domu pod ciepłym kocem z kubkiem herbaty. Ale właśnie teraz warto zadbać o swoją formę. Jak walczyć z jesiennym spadkiem nastroju radzą specjaliści firmy Twój Fitness.


Korzystaj ze słońca
Mimo niesprzyjającej aury warto skorzystać z tych chwil, gdy na dworze robi się trochę cieplej i zza chmury wygląda słońce. To właśnie niedobór światła powoduje depresyjny nastrój i spadek formy. Jak temu zaradzić? Instruktorzy Twojego Fitnessu zachęcają do jak najczęstszego ruchu na świeżym powietrzu. Nawet zwykły spacer przyspieszy krążenie i pozwoli dotlenić organizm. Ci którzy mają taką możliwość, powinni wybrać się do lasu – jest tam znacznie cieplej i mniej wietrznie niż na otwartej przestrzeni, a miękkie podłoże zwiększa bezpieczeństwo kolan podczas treningów biegowych. Zwolennikom intensywniejszego wysiłku specjaliści polecają podjęcie wyzwania treningu interwałowego i wprowadzenie zmian w intensywności biegu. Osoby początkujące mogą na zmianę maszerować i truchtać, a te bardziej zaawansowane trucht przeplatać ze sprintem.

Uprość swoją dietę
Ogarnięci gorączką wyszukanych diet zapominamy często o prostocie i tradycji. W naszym klimacie szczególne wartościowym posiłkiem są zupy, przez wielu odstawione do lamusa. W sklepach dostępne jest całe bogactwo warzyw sezonowych, stanowiące wspaniałą bazę do smacznych i rozgrzewających zup. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, do głównych składników dodać ulubione przyprawy i gotowe. Jesienią warto do zupy dodać również imbir. Ten popularny w Azji korzeń ma wspaniałe właściwości, które możemy wykorzystać szczególnie o tej porze roku. Imbir wpływa korzystnie na odporność organizmu oraz układ trawienny, posiada silne działanie rozgrzewające, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Dodatkową jego zaletą jest wspomaganie pracy mózgu, przez co zwiększa się nasza koncentracja. Jest on szczególnie wskazany dla osób prowadzących aktywny tryb życia – zmniejsza potreningowy ból mięśni oraz korzystnie wpływa na stawy.

Pamiętaj o wodzie
„Upały już dawno za nami, co wcale nie oznacza, że możemy zaniechać nawadniania organizmu” – przypomina ekspert w zakresie profesjonalnych form treningowych Dariusz Rycaj, związany z firmą Twój Fitness Sp. z o.o. „Powstające w organizmie niedobory wody sprzyjają wahaniu objętości płynów ustrojowych, a co za tym idzie, zaburzają gospodarkę wodną. Ze względu na brak zauważalnych sygnałów ze strony organizmu związanych z odwodnieniem, przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest często zaniedbywane przez ćwiczących. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że utrata płynów znacznie zmniejsza skuteczność pracy, co w konsekwencji prowadzi do spadku wydolności tlenowej i zdolności mięśni do intensywnego treningu nawet do 30% (krytyczna prowadzi do zapaści krążeniowej i udaru cieplnego). Spadek formy często tłumaczymy błędnie przemęczeniem, pracą zawodową, stresem, niewyspaniem lub brakiem koncentracji i złym odżywianiem – dodaje Dariusz Rycaj – a wystarczy zadbać o odpowiednie nawodnienie i można szybko wrócić do dobrej formy”.

Jesień to trudny okres. Aby przetrwać go w dobrej kondycji musimy zapewnić sobie regularne dostawy energii. Aktywność fizyczna, słońce i dobra dieta z pewnością pozwolą nam doładować baterie na dłużej.

Po więcej porad i ciekawostek zapraszamy na: https://www.facebook.com/TwojFitness

O firmie Twój Fitness Sp. z o.o.
Twój Fitness sp. z o.o. od lat wspiera inwestorów w kraju i zagranicą tworząc  w pełni profesjonalne centra fitness. Firma powstała dzięki zaangażowaniu specjalistów z branży z wieloletnim doświadczeniem. Twój Fitness od lat szkoli kadry najlepszych instruktorów i trenerów, przygotowuje ich do profesjonalnej obsługi nawet najbardziej wymagających Klientów. Kształci również kadry managerskie do efektywnego zarządzania klubami fitness i ciągłego podnoszenia poziomu obsługi Klientów. Obecnie buduje własną sieć klubów fitness. Tworzymy markę, której wyróżnikiem jest najwyższa jakość usług, najlepszy dostępny na rynku sprzęt treningowy oraz wykwalifikowany zespół profesjonalistów  świadczących kompleksowe usługi związane z aktywnością sportową.
Misją Twój Fitness sp. z o.o. jest m.in.:
•    Zdrowe polskie społeczeństwo, pełne energii i uśmiechu
•    Motywowanie ludzi do aktywności fizycznej
•    Edukacja w zakresie zdrowego trybu życia
•    Budowa profesjonalnych klubów fitness na terenie całego kraju
•    Zdrowe polskie społeczeństwo, pełne energii i uśmiechu
•    Budowa profesjonalnych klubów fitness na terenie całego kraju
•    Dbałość o czyste środowisko naturalne
Twój Fitness sp. z o.o.  odpowiada za realizację takich miejsc jak: Fitness Club Sporting Leszno, City Fitness Rzeszów (dziś Calypso Rzeszów Hetmańska), Classic Fitness Wrocław i Gravitan Health & Sport Club Janki. W trakcie realizacji jest także Pop Gym Sport&Health Club w Radomiu oraz SOHO Body Spirit w Brwinowie.

Kontakt prasowy:
Beata Grzybek-Zielińska, Anna Haliżak, MORE PR, ul. Poborzańska 8 lok.14, 03-368 Warszawa,
tel. (22) 401 73 73, e-mail: beatagrzybek@more-pr.com, annahalizak@more-pr.com
                                                                                        

                                                                                                                     www.twojfitness.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Więckowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »