Firma » Finanse

Jest coraz lepiej – aż 80% Polaków kontroluje swoje wydatki

Jest coraz lepiej – aż 80% Polaków kontroluje swoje wydatki
Zobacz więcej zdjęć »
Zakupy, wyjazdy, wyjścia towarzyskie – dotąd Polacy organizowali wszystko na ostatnią chwilę. Teraz ulega to zmianie, ponieważ rośnie nasza świadomość finansowa. Co więcej, 75% społeczeństwa jest zdania, że warto oszczędzać, a kolejne 70% postanawia odłożyć jakąś sumę w ciągu najbliższego roku.

Wiosna, podobnie jak Nowy Rok, sprzyja postanowieniom. W tym roku 23% Polaków planuje zacząć regularnie oszczędzać. Niestety, zaledwie 5% z nich chce nauczyć bliskich zarządzania pieniędzmi.

Do oszczędzania jeden krok

Najtrudniej zacząć, dlatego koniecznie trzeba przygotować się do odkładania pieniędzy. 67% społeczeństwa zaczyna od zapłacenia rachunków, uregulowania rat i spłacenia długów. Dzięki temu wzrasta świadomość posiadanych sum i łatwiej jest nimi gospodarować. Dodatkowo 22% z nas przed rozpoczęciem oszczędzania chce wyjaśnić wszelkie rodzinne waśnie. Czyste konto – to jest to!

Korzystaj ze sprawdzonych sposobów

Wbrew powszechnie panującej opinii oszczędzanie nie jest takie trudne. Wystarczy dokładnie wiedzieć, ile ma się pieniędzy, racjonalnie je wydawać (na przykład korzystając z promocji i wyprzedaży), co miesiąc odkładać do skarbonki lub na konto określoną sumę i myśleć o tym, na co będzie można sobie dzięki temu pozwolić. Myślenie ukierunkowane na cel oraz dążenie do realizacji planów działa motywująco.

Zobacz całą infografikę: http://optimisci.pl/wiosenne-postanowienia-finansowe-czyli-co-mis-moze-zrobic-ze-swoja-skarbonka/

 

Dane zebrała i opracowała firma Optima specjalizująca się w udzielaniu bezpiecznych pożyczek gotówkowych. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

They.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »