Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jesteś w ciąży lub krótko po porodzie? Zobacz, w czym może Ci pomóc fizjoterapia ureginekologiczna

Jesteś w ciąży lub krótko po porodzie? Zobacz, w czym może Ci pomóc fizjoterapia ureginekologiczna
Zobacz więcej zdjęć »
Ciąża to stan wyjątkowy, choć niestety mocno obciążający kobiecy organizm. Problemy z kręgosłupem, nietrzymaniem moczu czy opuchlizną w obrębie nóg to codzienność wielu przyszłych mam. Zobacz, jak sobie z nimi poradzić.

Statystyki dotyczące stanu zdrowia kobiet, które urodziły siłami natury są niepokojące. Około połowa ciężarnych w trakcie porodu doznaje uszkodzenia dna miednicy, co ma swoje skutki przez wiele kolejnych miesięcy. Z pomocą przychodzi nowa dziedzina medycyny – fizjoterapia uroginekologiczna.Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?

Fizjoterapeutka ureginekologiczna to specjalistka, który zajmuje się kobietami w różnym wieku – począwszy od dziewcząt w wieku dojrzewania, poprzez kobiety będące w ciąży i po porodzie, aż po kobiety starsze, w okresie menopauzalnym. Specjalizacja ta ma na celu profilaktykę i leczenie chorób związanych z dysfunkcjami układu moczowo-płciowego. Stanowi częstą alternatywę dla zabiegów operacyjnych. Jest też uzupełnieniem farmakoterapii zapisanej przez lekarza prowadzącego.Czy warto wybrać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, będąc w ciąży?

Zdecydowanie tak. Pomoc można otrzymać już w okresie prekoncepcyjnym, podczas starań o dziecko. Specjalista pomaga w sprawdzeniu poprawności napięcia mięśni dna miednicy. W drugim trymestrze ciąży również można przyjść do gabinetu, aby uzyskać pomoc w dolegliwościach bólowych kręgosłupa czy w problemie nietrzymania moczu. Fizjoterapeuta może zaproponować również kobiecie masaż – Bielsko-Biała pozwala uzyskać dostęp do wielu doskonałych specjalistów. Jeśli interesuje Cię relaksujący masaż lub wsparcie w eliminacji bólów kręgosłupa, kręgarz Bielsko-Biała na pewno Ci pomoże. Znajdziesz go na stronie internetowej https://fizjomed.pro/nastawianie-kregoslupa-bielsko-biala/.W przypadku jakich schorzeń może być pomocna fizjoterapeutka uroginekologiczna?

Zakres pracy fizjoterapeutki uroginekologicznej jest całkiem spory. Obejmuje problem nietrzymania moczu, rozejście mięśnia prostego brzucha, bóle kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, a więc dolegliwości wielu kobiet, które urodziły. Specjalista z tej dziedziny bywa pomocny w przypadku problemów seksualnych, związanych chociażby z obniżeniem narządów rodnych czy blizną po cięciu cesarskim. Fizjoterapeutka uroginekologiczna niesie pomoc także kobietom cierpiącym na endometriozę oraz bolesne miesiączkowanie.W jakich problemach może pomóc fizjoterapeuta w przypadku kobiet w kolejnej ciąży?

Wiele kobiet po cesarskich cięciach boryka się z problemem blizn i zrostów, które stwarzają poważną barierę do zajścia w ciążę. Panie, które mają już za sobą kilka ciąż, mogą mieć również wzmożone napięcie mięśniowe lub wręcz przeciwnie – bardzo słabe mięśnie dna miednicy. Każda z tych sytuacji stwarza dolegliwości, które warto leczyć – niekoniecznie operacyjnie. W wielu przypadkach wystarczy regularne i sumienne wykonywanie ćwiczeń zalecanych przez fizjoterapeutę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »