Technologie » Komputery

Jewgienij Kasperski zdobywa prestiżową nagrodę Dyrektora Generalnego Roku

Jewgienij Kasperski zdobywa prestiżową nagrodę Dyrektora Generalnego Roku
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, z dumą informuje, że jej współzałożyciel i dyrektor generalny, Jewgienij Kasperski, zdobył tytuł Dyrektora Generalnego Roku.

Wyróżnienie zostało przyznane podczas gali z okazji prestiżowych nagród SC Awards Europe 2010 w Londynie. Jewgienij Kaspersky przyjął nagrodę przy aplauzie setek specjalistów bezpieczeństwa IT zgromadzonych podczas ceremonii zorganizowanej przez brytyjski magazyn SC Magazine w hotelu Wyndham Grand London w Chelsea Harbour.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

SC Awards Europe 2010 to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu branży bezpieczeństwa IT, które honoruje zaangażowanie i doskonałość wykazywane przez cały rok.

Odbierając nagrodę, Jewgienij Kasperski powiedział: "Czuję się zaszczycony, że ciężka praca i znaczący postęp dokonany przez nasz zespół na całym świecie zostały docenione tutaj w Londynie. Nieustanny sukces Kaspersky Lab opiera się na ciężkiej pracy i determinacji, aby uczynić świat bezpieczniejszym miejscem. To dla mnie zaszczyt, że mogę kierować takim zespołem".

Nagroda Dyrektora Generalnego Roku, najnowsze wyróżnienie dla Jewgienija Kasperskiego na przestrzeni ostatniego roku, została przyznana za wzrost firmy Kaspersky Lab od momentu jej założenia trzynaście lat temu. Obecnie Kaspersky Lab jest jednym z czterech najważniejszych na świecie producentów oprogramowania bezpieczeństwa IT dla użytkowników punktów końcowych. Zespół 1 700 specjalistów pracuje niestrudzenie w 100 krajach, aby zapewnić ochronę ponad 300 milionom użytkowników technologii IT na całym świecie.

28 kwietnia 2010 roku w Londynie Jewgienij Kasperski zyskał miejsce wśród triumfatorów Infosecurity Europe 2010 w uznaniu za jego wkład w rozwój branży bezpieczeństwa IT na przestrzeni ponad dwudziestu lat. Dołączy do niego Merlin, Lord Erroll; Stephen Bonner, dyrektor ds. zarządzania ryzykiem informacyjnym, Barclays i Edward Gibson z Forensics Technology Services, PricewaterhouseCoopers.

Jewgienij Kasperski ukończył Instytut Kryptografii, Telekomunikacji i Informatyki. Badania nad wirusami komputerowymi rozpoczął po tym, jak w 1989 roku na jego komputerze został wykryty wirus Cascade. Od 1991 do 1997 roku Jewgienij pracował w Centrum Technologii Informatycznych KAMI, gdzie wraz z grupą współpracowników rozwijał projekt antywirusowy AVP (w listopadzie 2000 roku AVP zmienił nazwę na Kaspersky Anti-Virus). Jewgienij Kaspersky jest jednym z założycieli firmy Kaspersky Lab, która powstała w 1997 roku, a od 2007 roku jej dyrektorem generalnym. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa IT i należy do czołowych na świecie ekspertów ds. rozwiązań antywirusowych. Regularnie przemawia na seminariach i konferencjach na całym świecie, jest również autorem wielu artykułów i recenzji o tematyce związanej z wirusologią komputerową. W 2009 roku otrzymał Państwową Nagrodę Federacji Rosyjskiej w dziedzinie Nauki i Technologii oraz Państwową Nagrodę Przyjaźni w Chinach.

Więcej informacji na temat SC Awards Europe 2010 można uzyskać na stronie www.scmagazineuk.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »