Firma » Bankowość

Jeździsz za granicę? Pomyśl o koncie walutowym

Jeździsz za granicę? Pomyśl o koncie walutowym
Zobacz więcej zdjęć »
Podróżowanie poza granice Polski to w obecnych czasach standard. Częste wyjazdy wiążą się z koniecznością dysponowania pieniędzmi w obcej walucie. W związku z tym, że posiadanie przy sobie sporej gotówki jest mało komfortowe i dość niebezpieczne, dobrym rozwiązaniem może okazać się konto walutowe.

Sprawdź, jak działa. Dowiedz się, jak wybrać rachunek odpowiedni dla siebie.

Wyjeżdżając za granicę, możesz korzystać z konta osobistego założonego w Polsce. Wypłata gotówki z bankomatu czy dokonywanie transakcji bezgotówkowych za pomocą przypisanej do rachunku karty może Cię sporo kosztować. Dlatego banki proponują konta walutowe – rachunki prowadzone w obcej walucie. Są to produkty, które już dawno przestały kojarzyć sie z rachunkami dedykowanymi kredytobiorcom spłacającym hipoteczne kredyty walutowe.Zalety posiadania rachunku walutowego

Rachunek osobisty prowadzony w obcej walucie niesie za sobą wiele korzyści. Wśród głównych zalet należy wymienić m.in.:

  • możliwość gromadzenia środków w takich walutach jak funt brytyjski, frank szwajcarski, dolar amerykański, euro
  • niższe koszty przelewów zagranicznych – nie są obarczone kosztami operacji przewalutowania
  • bezpieczne przechowywanie gotówki w obcej walucie.


Jak otworzyć konto walutowe?

Procedura związana z otwarcie rachunku walutowego właściwie nie różni się od formalności wymaganych przy otwieraniu standardowego konta osobistego.

Aby ograniczyć procedurę do niezbędnego minimum, taki rachunek warto otworzyć w banku, w którym masz już rachunek osobisty. Wówczas wystarczy zalogować się do systemu bankowości internetowej, zamówić konkretny produkt – wybierając jednocześnie dedykowaną walutę. Dzięki temu nie musisz przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów.Konto walutowe – czym się kierować przy wyborze?

Zanim zdecydujesz się otworzyć rachunek w obcej walucie, porównaj dostępne oferty. Chociaż propozycje banków mogą być bardzo zbliżone, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Sprawdź:

  • czy bank pobiera opłatę za otwarcie konta
  • czy bank pobiera opłaty za prowadzenie rachunku
  • jakie obce waluty są dostępne
  • czy wydawana jest karta płatnicza
  • czy istnieje możliwość składania depozytów
  • czy bank wymaga zgromadzenia minimalnego salda lub miesięcznych wpłat.

Im więcej kwestii porównasz, tym konto w obcej walucie będzie lepiej dopasowane do Twoich oczekiwań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »