Motoryzacja » Moto Serwis

Jubileuszowy zlot zabytkowych pojazdów w Sosnowcu

W ostatnią niedzielę września w Sosnowcu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników motoryzacji. Podczas X edycji ClassicMania odwiedzający będą mogli m.in. podziwiać zabytkowe samochody, czy też sprawdzić swoje odczucia podczas symulacji dachowania.

Impreza zaczyna się o godzinie 9:00 w Parku Sieleckim. O 11:30 ulicami Sosnowca przejedzie Klasyczna Parada, która o 12:00 zaparkuje pod Designer Outlet Sosnowiec (ul. Orląt Lwowskich 138) – tam atrakcje będą trwały do godzin popołudniowych.

ClassicMania to odbywający się co roku w Sosnowcu jeden z największych w Polsce i najbardziej prestiżowych, zlot pojazdów zabytkowych. W tym roku, 29 września będzie miała miejsce jubileuszowa, X już edycja spotkania miłośników motoryzacji. Dla odwiedzających, oprócz możliwości podziwiania oldschoolowych samochodów, przygotowano moc atrakcji, m.in. zabytkowy pojazd strażacki z Centralnego Muzeum Pożarnictwa czy symulator dachowania.

- Od lat jesteśmy współorganizatorami tego niezwykłego wydarzenia, na które co roku czekają nie tylko mieszkańcy Sosnowca i nie tylko miłośnicy motoryzacji. Chętnie włączamy się w inicjatywy promujące nasze miasto oraz zachęcające do wyjścia z domu i wspólnego spędzania czasu, dlatego nie mogło nas zabraknąć i tym razem. Zabytkowe samochody będzie można podziwiać na parkingu przy Designer Outlet Sosnowiec od godz. 12:00. Będzie to wyjątkowa okazja na aktywne i ciekawe spędzenie niedzielnego popołudnia w gronie najbliższych, dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Te osoby, które w mniejszym stopniu kochają motoryzację, będą miały możliwość odwiedzenia naszego centrum i zrobienia zakupów – w tym dniu mamy bowiem niedzielę handlową - mówi Elżbieta Zygmunt, Marketing Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Z okazji jubileuszu ClassicMania, organizatorzy przygotowali dla fanów motoryzacji wyjątkową niespodziankę. Na czele Klasycznej Parady ulicami Sosnowca pojedzie Mercedes w111 tzw. Skrzydlak – ten sam, który można było podziwiać podczas pierwszej imprezy, w 2010 r. W ciągu dotychczasowych edycji ClassicMania, uczestnikami Zlotu były załogi z 10 państw: z Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Norwegii i Szwecji. W tym roku pojawią się m.in. ekipy z Ukrainy oraz Kantyna Złombol - jedna z najbardziej znanych i lubianych załóg charytatywnego rajdu Złombol, w składzie Wojciech Żaliński i Marek Radoszym.

Nie lada gratka dla fanów czterech kółek

Oprócz oglądania zabytkowych samochodów, odwiedzający będą mieli również możliwość przetestowania swoich umiejętności w ekstremalnych warunkach - np. w symulatorze dachowania. ClassicMania to impreza łącząca pokolenia - dla dzieci, wewnątrz centrum zostało przygotowanych wiele atrakcji, którą pozwolą przenieść się w bajkową krainę.

- Uważamy, że jest to także dobra okazja do pomagania, dlatego podczas wydarzenia będziemy zachęcać do oddawania krwi w ambulansie krwiodawstwa. Wiemy, że możemy liczyć na naszych gości - w dotychczasowych edycjach zebraliśmy w sumie aż 56,7 litrów krwi od 126 dawców – dodaje Elżbieta Zygmunt, Marketing Manager Designer Outlet Sosnowiec.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński i po raz pierwszy Wojewódzki Konserwator Zabytków Łukasz Konarzewski.


Designer Outlet Sosnowiec to największe centrum outletowe w regionie, położone w Sosnowcu przy drodze S1 i autostradzie A4 (ul. Orląt Lwowskich 138). Dzięki ponad 100 markom (takim jak np. Nike, 4F, New Balance, Puma, Salomon, Adidas, Umbro, Pepe Jeans, Levi’s czy Guess) i cenom niższym od 30 do 70% przez cały rok, daje najlepsze możliwości robienia zakupów. Część restauracyjna i plac zabaw dla dzieci uzupełniają wyjątkowe wrażenia zakupowe. Architektura outletu przypomina XIX-wieczną wiktoriańską uliczkę. Darmowy parking może pomieścić 1200 samochodów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »