Motoryzacja » Samochody

Jude Law stworzył fascynujący, interaktywny spektakl - „THE LIFE RX”

Jude Law stworzył fascynujący, interaktywny spektakl - „THE LIFE RX”
Zobacz więcej zdjęć »
Obejrzyj go tak, jakbyś był jego uczestnikiem. Wszystko za sprawą filmu nagranego kamerą 360-stopni. Lexus podnosi kurtynę i odsłania misternie przygotowaną inscenizację, uświetniającą premierę nowego RXa.

Lexus udostępnił 360-stopniowy film, który pozwala oglądającemu znaleźć się w samym centrum interaktywnego spektaklu i stać się jednym z uczestników zespołu produkcyjnego. Aktor Jude Law, staje się naszym osobistym przewodnikiem w tej sześciominutowej podróży filmowej. 

Nakręcony z użyciem ponad 80 kamer, 25 ukrytych mikrofonów i 3 specjalnych instalacji samochodowych, film umożliwia widzowi poznanie kulis powstawania widowiska, jakie stało za premierą nowego modelu Lexusa RX. Ujęcia nagrano w podziemiach banku oraz przygotowanych według projektu Toma Dixona pomieszczeniach londyńskiego hotelu Mondrian.

Widzowie – pod pozorem udziału w tradycyjnej premierze nowego samochodu, dokładnie tak jak goście londyńskiej premiery przeżywają zaplanowaną sekwencję wydarzeń, kolejne akty i sceny spekataklu by na końcu zasiąść za kierownicą nowego modelu.

Zachęcani do improwizowania w swoich rolach, uczestnicy uciekają przed natarczywymi fotoreporterami i podróżują ulicami Londynu, by finalnie, w wielkim stylu pojawić się na czerwonym dywanie w blasku fleszy. W drodze przed światła jupiterów pozdrawiają ich tłumy fanów, a gdy szykują się do udzielenia wywiadu prasowego, nagle pojawia się sam Jude Law, prosząc o zwrot kluczyków do Lexusa.

Jak komentuje Jude Law: „360-stopniowa prezentacja filmowa, umożliwia zajrzenie za kulisy 14 scen składających się na tę epicką inscenizację. W tradycyjnym teatrze immersyjnym, widownia zwykle nie dowiaduje się, jak wyglądał efekt końcowy. Ten film uchyla rąbka tajemnicy i pozwala go zobaczyć. Nad stworzeniem spektaklu pracowaliśmy z bardzo utalentowanym zespołem i mam nadzieję, że wszyscy oglądający, nawigując pośród możliwych ujęć, będą bawić się równie dobrze jak my, przy jego tworzeniu.”

Inscenizacja została profesjonalnie opracowana i zrealizowana przez elitę branży filmowej, między innymi przez takie osobistości, jak Simona Evansa – dyrektora artystycznego wielu klasycznych przedstawień Secret Cinema, Stephena Dobbiea – projektanta oprawy dźwiękowej i graficznej interaktywnych widowisk Punch Drunk, Joanne Scotcher – nagrodzoną za scenografię i kostiumy do sztuki „The Railway Children’s”, Tupaca Martira – projektanta oświetlenia dla takich gwiazd jak Moschino i Beyonce, a także wielu aktorów biorących udział w kultowych przedstawieniach teatru immersyjnego.

 

Bezpośredni link do filmu: youtube.com/watch?v=ImFqgT4UlvU

 

Dodatkowe informacje jak oglądać film:

W URZĄDZENIU MOBILNYM: Odtwarzanie 360-stopniowych form filmowych najlepiej działa na urządzeniach przenośnych. W urządzeniu Apple lub Android wystarczy kliknąć odsyłacz i można oglądać film w sposób interaktywny za pośrednictwem aplikacji YouTube. Jednak powinna ona być zaktualizowana do najnowszej wersji. Działa to również dla zastawów Oculus Rift oraz Samsung Gear VR.

GOOGLE CARDBOARD: Oglądanie za pomocą Google Cardboard w urządzeniach z systemem operacyjnym Android – klikając w link należy otworzyć plik filmowy w najnowszej wersji aplikacji YouTube dla systemu Android. Klikając symbol graficzny Cardboard na ekranie odtwarzacza umożliwić wczytanie filmu przez Google Cardboard, włożyć telefon do urządzenia, a następnie obracając głowę oglądać film w 360-stopniowej panoramie.

NA EKRANIE KOMPUTERA: Pliki z filmami nagranym techniką 360-stopniową najlepiej odtwarzane są w najnowszych wersjach przeglądarek Chrome, Firefox oraz Internet Explorer. Korzystając z odsyłacza otworzyć plik w YouTube. Kamerę można przemieszczać dotykając punktu na ekranie i dowolnie nim przesuwając na różne strony.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »