Firma » Biznes

Junkers liderem innowacyjności

Junkers liderem innowacyjności
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Junkers została laureatem tegorocznej nagrody Top Builder. Statuetką wyróżniane są wysokiej jakości, markowe produkty i innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w branży budowlanej. Junkers otrzymał nagrodę za gruntowe pompy ciepła oraz płaskie kolektory słoneczne linii Excellence.

Wyniki konkursu organizowanego pod patronatem miesięcznika Builder ogłoszono 21 lutego, podczas Forum Nowoczesnych Technologii odbywającego się w ramach XVIII Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma. Spośród licznej grupy zgłoszeń wybrano i nagrodzono 30 rozwiązań. Junkers został nagrodzony za gruntowe pompy ciepła i płaskie kolektory słoneczne linii Excellence.

Statuetką Top Builder wyróżniane są wysokiej jakości, markowe produkty oraz innowacyjne rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne wykorzystywane w branży budowlanej. Celem konkursu jest nie tylko promocja, ale także poszerzenia wiedzy na temat technologii wykorzystywanych obecnie w modernizacji obiektów i projektach budowlanych, które powinny być realizowane nowocześnie, zgodnie z zrównoważonym rozwojem oraz spełniać najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Nagrodzone urządzenia Junkersa - kolektory słoneczne i pompy ciepła - to rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii, które pomagają chronić środowisko i ograniczać koszty eksploatacyjne. Junkers oferuje kolektory do solarnych systemów podgrzewania wody, wspomagania centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody basenowej w trzech różnych wersjach. Przeznaczona do podgrzewania wody linia Classic to rozwiązanie dla istniejących instalacji, które można rozszerzyć o system solarny. Eleganckie wykończenie kolektorów linii Comfort sprawia, że można je zamontować także na konstrukcji wolnostojącej przed budynkiem lub na tarasie. Można je stosować zarówno do ogrzewania wody, jak również jako wspomaganie ogrzewania. Natomiast wyróżnione tytułem TopBuilder kolektory z linii Excellence są przeznaczone nie tylko do ogrzewania wody użytkowej, ale też do wspomagania centralnego ogrzewania czy ogrzewania basenu. Kolektory Junkersa posiadają znacznie większą powierzchnię czynną (2,23 m2), niż wyroby innych producentów, dzięki czemu są w stanie odebrać więcej energii słonecznej. Wszystkie kolektory Junkersa są łatwe w montażu. W ofercie Junkersa można znaleźć także akcesoria pozwalające zamontować cały zestaw solarny na dowolnej połaci dachowej: od popularnej dachówki, poprzez blachę falistą, aż po dach kryty gontem. Kolektory można montować pionowo lub poziomo, w linii dachu lub na dachu, na dachu ukośnym lub płaskim, a nawet na fasadzie.

Junkers ma w swojej ofercie dwa typy pomp ciepła - pozyskujących ciepło z ziemi lub powietrza. Atutem nagrodzonych pomp typu „solanka - woda" pozyskujących energię z ziemi jest przewidywalna i stała moc cieplna źródła dolnego, związana z niewielkimi wahaniami temperatury gruntu. Klienci mają do wyboru pompy z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej lub bez zasobnika. Wszystkie urządzenia wyposażone są w dogrzewacz elektryczny, który pomaga osiągnąć wymaganą temperaturę w przypadku zbyt niskiej temperatury czynnika grzewczego. Wbudowany specjalny panel sterowania pogodowego obsługuje do dwóch obiegów grzewczych, które możemy dostosować do wymogów naszego domu (np. podział na parter i użytkowe poddasze). Wszystkie pompy ciepła Junkersa wyposażone są wyprodukowaną specjalnie na potrzeby tych urządzeń - sprężarkę, która zapewnia cichą i bezwibracyjną pracę pompy ciepła. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort użytkowników, sprężarka jest zamontowana na specjalnych amortyzatorach tak, aby użytkownicy nie odczuwali jej obecności w urządzeniu.

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch to wiodący europejski producent urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. W 2007 roku osiągnął światowy obrót w wysokości 2,8 miliarda euro (69% obrotu pochodziło spoza Niemiec) zatrudniając ponad 13 tysięcy pracowników. W dziale skupionych jest kilkanaście silnych międzynarodowych i regionalnych marek, m.in. Junkers i Buderus, a zróżnicowana oferta produktowa pochodzi z 18 fabryk z Europy i Ameryki Północnej. W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1993 roku.

Więcej: www.bosch-thermotechnology.com, www.bosch-thermotechnik.de, www.junkers.pl, www.junkers-energieodnawialne.pl, www.szkolenia-junkers.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »