Gospodarka » Chemia

Kamień czysty jak łza – produkty do czyszczenia kamienia, klinkieru i kostki brukowej dr House

Kamień czysty jak łza – produkty do czyszczenia kamienia, klinkieru i kostki brukowej dr House
Zobacz więcej zdjęć »
Czyszczenie uporczywych zabrudzeń mogących wystąpić na kostce brukowej, kamieniu czy klinkierze może być prawdziwym utrapieniem.

Dlatego też specjaliści z firmy Den Braven postanowili rozwiązać ten problem, czego efektem są trzy produkty należące do rodziny dr House, stworzone specjalnie z myślą o tego typu powierzchniach.

Plamy z oleju na kostce brukowej, wapienne, białe wykwity „zdobiące” cegły klinkierowe czy też wodne zacieki na powierzchni marmuru czy granitu – każdy, kto miał okazję zmierzyć się z tego rodzaju zabrudzeniami wie, jak wiele pracy wymaga ich usunięcie tradycyjnymi środkami. Na szczęście firma Den Braven wprowadziła do swojej oferty rodzinę środków czyszczących dr House, w skład której wchodzą m.in. trzy produkty stworzone specjalnie z myślą o tego typu powierzchniach: dr House Marmur kamień, dr House Klinkier oraz dr House Kostka brukowa.

Dr House – recepta na czysty kamień, klinkier i bruk

Pierwszym z wymienionych środków jest dr House Marmur kamień firmy Den Braven, służący do czyszczenia powierzchni wykonanych z marmuru, granitu i innych kamieni, pozwalający przywrócić im naturalny blask i kolor. Dzięki swoim właściwościom bez trudu usuwa tłuste plamy, kamienny nalot czy zacieki wodne, co w obliczu zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych i związanego z nim porządkowania grobów może okazać się wyjątkowo przydatne. Dr House Marmur kamień firmy Den Braven nie pozostawia smug, co znacznie skraca czas czyszczenia oraz pozwala oszczędzić nam wysiłku związanego ze żmudnym polerowaniem błyszczącej powierzchni nagrobka. Co więcej, środek ten posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu doskonale nadaje się również do mycia kamiennych posadzek i podłóg.
Innym, choć równie trudnym do czyszczenia materiałem jest klinkier. Cegły tego typu, w odróżnieniu od np. marmuru mają bowiem porowatą powierzchnię, co znacznie utrudnia cały proces. Dodatkowo, są one bardzo podatne na działanie agresywnych środków budowlanych – wystarczy użyć niewłaściwej fugi do wypełnienia szczelin pomiędzy poszczególnymi cegłami, a na ich powierzchni pojawią się białe, wapienne wykwity, bardzo trudne do usunięcia. Dr House Klinkier firmy Den Braven pozwala szybko usunąć tego typu zabrudzenia, jak również te powstałe w wyniku działania pleśni czy grzybów, przywracając oryginalny kolor tej ozdobnej cegły. Ponadto, częste i regularne stosowanie Dr House Klinkier firmy Den Braven nie tylko pomaga utrzymać w czystości nasz mur, ale również znacznie ogranicza proces odtwarzania się białego nalotu na jego powierzchni.
Bardzo trudnymi do czyszczenia powierzchniami są również wyłożone kostką brukową podjazdy, płyty chodnikowe czy też beton pokrywający podłogę garażu czy piwnicy. Miejsca te są bowiem szczególnie narażone na kontakt z różnego rodzaju olejami, smarami, sadzą czy innymi zabrudzeniami, które łączy jedno – są prawie niemożliwe do usunięcia tradycyjnymi środkami. Do czyszczenia tego rodzaju powierzchni firma Den Braven stworzyła dr House Kostka brukowa, preparat który szybko i bezproblemowo pomoże nam pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń,  pozostawiając powierzchnię czystą oraz pozbawioną przebarwień (nie dotyczy kostek brukowych wielowarstwowych).
Utrzymanie w czystości materiałów, takich jak kostka brukowa, kamień czy klinkier może stanowić poważne wyzwanie, tym trudniejsze, że powierzchnie te bardzo często są szczególnie wystawione na uciążliwe zabrudzenia. Dlatego też firma Den Braven postanowiła wydać wojnę wszelkiego rodzaju plamom, przebarwieniom czy innego rodzaju zjawiskom, które negatywnie wpływają na wygląd tych powierzchni. Orężem w tej wojnie jest rodzina dr House, która pozwoli nam szybko i bezproblemowo pozbyć się nawet najbardziej kłopotliwych zabrudzeń, przywracając kamieniowi, cegle klinkierowej czy kostce brukowej ich naturalny blask, a nam oszczędzając kłopotu związanego z czasochłonnym i żmudnym czyszczeniem.
www.denbraven.pl

Firma Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania została założona w 1991 roku jako wschodnioeuropejski oddział Grupy Den Braven. Holding Den Braven Sealants jest liderem technologii uszczelnień w Europie, a marka Zwaluw (Jaskółka z j. holenderskiego) jest rozpoznawalna na całym świecie. Terenem działania Den Braven East jest nie tylko Polska, ale i inne kraje Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś, Azerbejdżan i Kazachstan). Od 2000 r. dysponuje również oddziałem w Moskwie. Den Braven East oferuje szeroki wybór produktów chemii budowlanej obejmujący: silikony, piany poliuretanowe, masy uszczelniające, takie jak akryle, kauczuki i butyleny, kleje montażowe, kleje do drewna i paneli, MS – polimery, kity, fugi, szpachlówki, grunty, impregnaty do drewna, plastyfikatory, środki czyszczące, taśmy dekarskie, samorozprężne taśmy uszczelniające, szpachelki, lakiery w sprayu, hydroizolacje, akcesoria do pian poliuretanowych, pistolety ręczne oraz pneumatyczne i akumulatorowe do silikonów, narzędzia. Dzięki uznanej jakości produkty Den Braven znajdują powszechne zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. Den Braven dysponuje magazynami o powierzchni ponad 5000 miejsc paletowych. Produkty firmy dostarczane są w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »