Dom » Budownictwo
Kamienie elewacyjne i płytki cegłopodobne we wnętrzach
Zobacz więcej zdjęć » |
Materiały elewacyjne we wnętrzach są modne i ciągle zyskują nowych zwolenników. Zawdzięczają to swoim walorom estetycznym, ale również wielości zastosowań.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Kamienie elewacyjne, jak i płytki przypominające cegły stanowią jeden z bardziej oryginalnych materiałów wykończeniowych we wnętrzach domowych i publicznych – mówi Barbara Berman, projektantka w firmie Libet. – Przede wszystkim dekorują, ale dzięki nim można osiągnąć również niebanalne efekty przestrzenne, wykreować styl i charakter pomieszczenia.
Ozdobne strefy i powierzchnie
Libet Fassade to nowa linia produktów elewacyjnych firmy Libet. Tworzą ją kamienie elewacyjne – Alpamayo, Sevilla, Marabella, Cantabria, oraz płytki cegłopodobne Casares. Mają one uniwersalne zastosowanie. Doskonale zdają egzamin i efektownie prezentują się zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach. Są na tyle atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie praktyczne, że z powodzeniem stają się motywem przewodnim całej aranżacji. Użycie kamieni lub płytek cegłopodobnych na elewacji domu można kontynuować w jego wnętrzach. Taki zabieg sprawia, że strefy zewnętrzna i wewnętrzna przenikają się, powstaje harmonijna przestrzeń, spójna pod względem charakteru, stylu, faktur i barw. W pomieszczeniach doskonale nadają się do zaakcentowania wybranej strefy, stworzenia oryginalnego tła dla np. mebli, galerii obrazów albo fotografii, podkreślenia fragmentów wystroju, a nawet wykreowania pożądanego klimatu np. klasycznego, rustykalnego czy nowoczesnego.
Materiały elewacyjne znajdą dla siebie miejsce w niemal każdym domowym pomieszczeniu. Efektownie prezentują się jako okładzina ściany lub jej fragmentów w salonie, jadalni, sypialni. Naturalnie wyglądają wykończone nimi słupy czy filary, jak też różnej wielkości nisze i wnęki. Chętnie używane są do obudowy kominków oraz ich bezpośredniego sąsiedztwa. Nie ma przeciwwskazań, po odpowiednim zaimpregnowaniu, do stosowania tych materiałów w tzw. pomieszczeniach wilgotnych, czyli kuchni i łazience. Tutaj, obok okładziny wybranych ścian, polecane są np. do wykończenia bryły wyspy lub półwyspu kuchennego, fragmentu ściany nad blatem roboczym, czaszy okapu, obudowy wanny itp. Płytki cegłopodobne natomiast są wręcz nieodłącznym elementem wykończenia mieszkań typu lofty. Doskonale wpisują się i podkreślają industrialny klimat ich wnętrz.
- Niepowtarzalne efekty można uzyskać zestawiając odpowiednio dobrane kamienie elewacyjne i płytki cegłopodobne z powierzchniami wykończonymi szkłem, drewnem czy metalem – podpowiada Barbara Berman. – Pamiętajmy jednak, aby tego typu produkty stosować we wnętrzach z umiarem i na ograniczonych powierzchniach. Na całych i na wszystkich ścianach będą dobrze wyglądały tylko w specyficznych pomieszczeniach, takich jak piwniczka na wino albo sauna.
Montaż także zimą
Kamienie elewacyjne przeznaczone są do układania bezfugowego, natomiast płytki cegłopodobne z ok. 10 mm fugą. W obu przypadkach montaż jest stosunkowo prosty, nie są tu potrzebne specjalne umiejętności, a prace przebiegają szybko i sprawnie. Dodatkowo, firma Libet oferuje komplet wysokiej jakości materiałów niezbędnych do montażu oraz zabezpieczenia kamieni i płytek elewacyjnych, takich jak grunt, klej i fuga elastyczna oraz impregnat z linii Libet Fassade. Zasady układania produktów Libet Fassade są takie same zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, a prace montażowe mogą być wykonywane w temperaturze 5-25 st.C. To ważna cecha, bo zwłaszcza w pomieszczeniach materiały elewacyjne można bez przeszkód instalować także podczas zimowych remontów, modernizacji i wykańczania nowych domów.
Materiały elewacyjne zastosowane we wnętrzach wzbogacają aranżację i nadają jej indywidualny szlif. Wprowadzają niepowtarzalny klimat i przyciągające wzrok efekty wizualne. Warto je wykorzystać nawet jako niewielkie akcenty dekorujące przestrzeń. W tym celu można użyć kamieni lub płytek cegłopodobnych, które np. zostały nam po ułożeniu elewacji. Produkty te nadają się do przemalowania na jednolite kolory, więc bez problemu można je dopasować do stylistyki wnętrza. Przed malowaniem wskazane jest pokrycie płytek białą farbą gruntującą, co zmniejszy ich nasiąkliwość i zużycie właściwej farby, a poza tym uzyskamy jednolitą barwę, przez którą nie będą przebijały żadne kolory.
Nieskomplikowany montaż materiałów elewacyjnych sprawia, że nie trzeba gruntownego remontu, aby pojawiły się w naszych wnętrzach. Warto wziąć to pod uwagę odświeżając wizerunek domu czy mieszkania.
Nadesłał:
PRoteina PR
|
Komentarze (0)