Rozrywka i wypoczynek » Sport

Kamizelka obciażeniowa

Kamizelka obciażeniowa
Zobacz więcej zdjęć »
Kamizelka z obciążeniem to narzędzie treningowe cieszące się coraz większą popularnością i to w różnych dyscyplinach sportowych. Pozwala na szybką poprawę siły, wytrzymałości, jak również dynamiki. Duże obciążenie może z powodzeniem być stosowane przy większości aktywności fizycznych.

Z reguły na kamizelkę nakłada się od 1 do nawet 20 kilogramów, co sprawia, że jest to narzędzie bardzo uniwersalne.

Zastosowanie kamizelki
Kamizelka obciążeniowa stosowana jest przede wszystkim w sportach walki, kulturystyce, koszykówce czy lekkiej atletyce. Sprawdzi się jednak także na treningach typu crossfit czy podczas innych aktywności, w których ważne jest dodatkowe obciążenie mięśni w czasie wysiłku, by wzmocnić je, a jednocześnie poprawić kondycję oraz wytrzymałość. Kamizelki chętnie stosowane są także przez osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Nawet szybki marsz z obciążeniem potrafi bowiem przyspieszyć metabolizm. 

Rodzaje ćwiczeń z kamizelką
Kamizelka obciążeniowa nadaje się doskonale do poprawy pracy z cięższym partnerem w sportach chwytanych. Cięższy przeciwnik może bowiem mocniej dociskać drugą osobę, co przekładać będzie się na późniejsze efekty. Kamizelkę obciążeniową dobrze też jest stosować podczas podciągania się na drążku, wspinania na linie czy przy robieniu pompek na poręczach. Duża ostrożność zalecana jest jednak przy bieganiu, szczególnie na twardej nawierzchni, kiedy to stawy szczególnie narażone są na obciążenia. 

Zalety stosowania kamizelki
Oprócz tego, że kamizelka obciążeniowa jest niezwykle uniwersalna ze względu na możliwość dobrania odpowiedniego obciążenia, ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim umożliwia skuteczne i szybkie poprawienie siły, wytrzymałości, a także dynamiki. To narzędzie treningowe pozwala nie tylko wzmocnić ciało, ale także zwiększyć wytrzymałość siłową. Kamizelka obciążeniowa umożliwi wykonywanie z dociążeniem pełnych ruchów specyficznych dla danej dyscypliny, co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych narzędzi treningowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Vincent V. Severski w Empik Bonarka, 21 maja, godz. 20:00
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »