Technologie » Komputery

Kanlux ukończył wdrożenie systemu wysokiej dostępności opartego na Oracle GoldenGate

Kanlux ukończył wdrożenie systemu wysokiej dostępności opartego na Oracle GoldenGate
Zobacz więcej zdjęć »
W śląskiej centrali firmy Kanlux, krajowego lidera w branży artykułów oświetleniowych, krakowska spółka GridwiseTech zakończyła wdrożenie systemu wysokiej dostępności opartego na technologii Oracle GoldenGate.

Głównym elementem wdrożonego systemu jest mechanizm integracji danych w czasie rzeczywistym, wykorzystujący produkt Oracle GoldenGate.

Mechanizm ten umożliwia utrzymywanie wszystkich ważnych danych biznesowych w kilku lokalizacjach jednocześnie, przy czym każda zmiana dokonana w jednym miejscu jest natychmiast aktualizowana w pozostałych.

·         W rezultacie, podczas nagłej awarii systemu podstawowego, jego funkcjonalność natychmiast przejmuje system zapasowy, dzięki czemu awarie są praktycznie niezauważalne dla użytkowników. Podobnie, wszystkie czynności serwisowe dla aplikacji można wykonywać bez konieczności wyłączania którejkolwiek z części składowych, czyli bez przerw technicznych.

·         Wdrożone rozwiązanie integruje wszystkie najważniejsze systemy informatyczne firmy Kanlux, w tym korporacyjny system ERP, hurtownię danych i raporty OLAP oraz systemy innych spółek wchodzących w skład grupy KPE. Oracle GoldenGate umożliwił tym firmom konsolidację zasobów informatycznych, gwarantując ciągłość pracy użytkownikom wszystkich firmowych aplikacji.

Wypowiedzi towarzyszące

„Nikt z nas nie ma czasu na zabawę z systemem – on po prostu ma działać” – podkreśla Bartosz Ceglarski, prezes firmy Kanlux. „Handlowcy nie mogą czekać kilka minut z wystawieniem oferty, może akurat są u klienta? Zarząd codziennie, na bieżąco, analizuje przekroje sprzedaży według regionu, sprzedawcy i produktu. No i coś, z czego jesteśmy szczególnie dumni: proces obsługi klienta, obejmujący zamówienie, dostawę, nawet reklamacje, jest realizowany natychmiast. Sprawna infrastruktura IT pozostaje tak naprawdę niezauważalna dla użytkowników i tak powinno zostać.”

"Firma Kanlux zdecydowała się na instalację zaawansowanego rozwiązania, będącego autorskim opracowaniem firmy GridwiseTech, opartym na technologii Oracle GoldenGate" – mówi Paweł Płaszczak, prezes GridwiseTech. "Poniesiona raz inwestycja w system wysokiej dostępności, daje gwarancję wysokiej jakości usług we wszystkich spółkach grupy jednocześnie. Zastosowany tutaj system integracji danych w czasie rzeczywistym, oparty na renomowanej technologii z portfolio Oracle, jest od lat stosowany z powodzeniem w amerykańskich bankach i przedsiębiorstwach. Kanlux jako jedna z niewielu firm w Polsce może pochwalić się takim rozwiązaniem".

Informacje dodatkowe

O firmie Kanlux

Kanlux, to jeden z czołowych krajowych dostawców artykułów oświetleniowych. Należąca do polskiej grupy kapitałowej KPE firma ze śląskiego Radzionkowa generuje roczny obrót rzędu kilkudziesięciu milionów EURO, od 20 lat notując dynamiczny wzrost. Kanlux obecny jest na większości rynków Europy Środkowo-Wschodniej, we Francji i w Niemczech. Firma posiada w ofercie ponad 1200 pozycji asortymentowych, zatrudnia ponad dwustu pracowników i współpracowników w kilkunastu krajach.

O firmie GridwiseTech

GridwiseTech specjalizuje się w zapewnianiu ciągłości działania przedsiębiorstwa, wysokiej dostępności i skalowalności przetwarzania danych. Jest jednym nielicznych partnerów Oracle Polska o najwyższym statusie Platinum. GridwiseTech projektuje, buduje oraz usprawnia systemy informatyczne pracujące pod dużym obciążeniem lub operujące na dużych ilościach danych. Firma świadczy także zaawansowane wsparcie techniczne przy swoich wdrożeniach.

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager, Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Karolina Burzyńska, Deputy CFO, GridwiseTech, tel. 12 294 71 20

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »