Motoryzacja » Samochody

Karta kierowcy - co musisz wiedzieć o tym dokumencie?

Karta kierowcy - co musisz wiedzieć o tym dokumencie?
Zobacz więcej zdjęć »
Planujesz podjąć zatrudnienie w charakterze kierowcy zawodowego? Zastanawiasz się, co musisz zrobić, by móc rozpocząć szukanie pracy? Chcesz dowiedzieć się, czym jest karta kierowcy i po co się ją wyrabia i na czym dokładnie wygląda praca za kierownicą? Czytaj dalej, a wszystko stanie się jasne.


Od czego zacząć przygotowania do zawodu?

By w ogóle zacząć myśleć o pracy w zawodzie kierowcy, musisz posiadać prawo jazdy kategorii B, które upoważni Cię do prowadzenia samochodów osobowych. Następnie, będziesz musiał zdać egzamin na inną kategorię. Niezależnie od tego, czy zamierzasz pracować w transporcie towarowym, czy przewozie osób - kategoria B nie będzie wystarczająca. Po zdaniu egzaminu na odpowiednie prawo jazdy będzie czekać Cię seria szkoleń przygotowujących do pracy. Kończą się egzaminem państwowym. W zależności od wieku weźmiesz udział w kursie kwalifikacji wstępnej lub wstępnej przyśpieszonej. Następnie otrzymasz świadectwo kwalifikacji zawodowej. Jego otrzymanie wiąże się również z przejściem badań lekarskich oraz psychologicznych. Po tym wszystkim możesz przystąpić do złożenia wniosku o wyrobienie karty kierowcy.Karta kierowcy - co to w ogóle jest?

Karta kierowcy to dokument, który musi posiadać każda osoba prowadząca pojazd o całkowitej masie przekraczającej 3 tony, a także przewożąca 9 lub więcej osób. Umożliwia on identyfikację kierowcy oraz sprawdzenie, czy jego aktywność drogowa jest zgodna z aktualnymi przepisami. Musisz bowiem wiedzieć, że praca w charakterze kierowcy zawodowego opiera się na wielu ograniczeniach dotyczących czasu samej pracy oraz przymusowych przerw. Jeśli chcesz dokładnie dowiedzieć się, czym jest karta kierowcy oraz w jaki sposób przystąpić do złożenia wniosku o jej wydanie - zapoznaj się z informacjami, jakie udostępnia Akademia Czasu Pracy. Praca kierowcy - nie taka łatwa jak się wydaje

Przed podjęciem pracy w charakterze kierowcy, wcześniejszym zdaniu egzaminu na odpowiednią kategorię prawa jazdy, zaliczeniu egzaminu państwowego z kursu kwalifikacji zawodowej i wyrobieniu karty kierowcy, musisz zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Z pewnością nie jest to praca dla każdego. Wbrew pozorom, zawód ten wymaga od kandydatów cierpliwości, silnej woli i maksymalnego skupienia podczas wielu godzin jazdy. Dodatkowo jest to praca pod wieczną presją czasu. Długi czas spędzany w fotelu sprawia z kolei, że kierowcy, którzy nie zadbają o odpowiednią dawkę ruchu, mogą zmagać się z problemami zdrowotnymi. Jeśli jesteś osobą, która nie boi się wyzwań i czujesz, że jesteś w stanie sprostać wymaganiom tej branży, możesz jednak liczyć na całkiem atrakcyjne zarobki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »