Technologie » Komputery

Kaspersky 7 Volcanoes Expedition: śniadanie na wulkanie Pico de Orizaba

Kaspersky 7 Volcanoes Expedition: śniadanie na wulkanie Pico de Orizaba
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o najnowszym osiągnięciu alpinistki Olgi Rumjancewej w wyprawie „Kaspersky 7 Volcanoes Expedition”. Niedawno Olga ukończyła swoją szóstą misję, zdobywając po samotnej wspinaczce wulkan Pico de Orizaba w Meksyku.

Dotarcie na szczyt tego drugiego pod względem wysokości wzniesienia wulkanicznego i powrót zajęły Oldze zaledwie jeden dzień.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Olga Rumjancewa zostanie pierwszą kobietą, która w ciągu jednego roku zdobędzie samotnie siedem szczytów wulkanicznych – najwyższych wulkanów na wszystkich siedmiu kontynentach. Przy entuzjastycznym wsparciu Kaspersky Lab Olga wspięła się już na Mt. Sidley (Antarktyka), Kilimandżaro (Tanzania), Damawand (Iran), Mt. Giluwe (Papua-Nowa Gwinea), Elbrus (Rosja) i Pico de Orizaba (Meksyk). Kolejnym i ostatnim etapem jej wyzwania będzie Ojos del Salado (Chile/Argentyna), z którym zmierzy się w grudniu 2013 r. 

 

Pico de Orizaba to stratowulkan, najwyższe wzniesienie w Meksyku i trzecie pod względem wysokości w Ameryce Północnej. Wulkan ten, wznoszący się na wysokość 5 636 metrów nad poziomem morza, znajduje się na wschodnim krańcu Kordyliery Wulkanicznej, na granicy między stanami Veracruz i Puebla. Pico de Orizaba jest obecnie w stanie uśpienia, ale nie uległ wygaśnięciu. Jego ostatnia erupcja miała miejsce w XIX wieku.  

 

Komentując swoje najnowsze osiągnięcie, Olga Rumjancewa powiedziała: „To nie była moja pierwsza wspinaczka na Pico de Orizaba, tym razem jednak największy problem stanowiło moje zdrowie. Niestety, przeziębiłam się po dotarciu do obozu na wysokości 4 200 metrów, skąd wyruszają wyprawy na szczyt. Zanim umieściłam na szczycie flagę Kaspersky Lab, całkiem straciłam głos! Zdołałam jednak ukończyć misję. Mój przykład pokazuje, że czasem trzeba przeć do przodu, aby pokonać trudne okoliczności i osiągnąć zamierzony cel”.    

 

Firma Kaspersky Lab jest dumna ze swojej roli w tym przedsięwzięciu, jak również w innych wydarzeniach sportowych i ekspedycjach geograficznych na całym świecie. Projekty te odzwierciedlają główne wartości firmy: determinację, aby przekraczać granice i nieugięcie dążyć do osiągania nowych celów.   

 

Informacje o Oldze Rumjancewej

 

Olga Rumjancewa urodziła się w mieście Twer, w Rosji. Od wczesnego dzieciństwa interesowała się trekkingiem i wspinaczką górską. To, co początkowo stanowiło jej hobby, później stało się stylem życia. Olga uzyskała pierwszy stopień we wspinaczce górskiej i została dyrektorem klubu alpinistycznego Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego. W 2008 roku podjęła pracę swoich marzeń, zostając przewodniczką górską. W całej swojej karierze alpinistycznej zdobyła wiele szczytów na wszystkich kontynentach.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »