Technologie » Komputery

Kaspersky Anti Targeted Attack osiąga pozycję „Trail Blazer” w raporcie Radicati Group

Kaspersky Anti Targeted Attack osiąga pozycję „Trail Blazer” w raporcie Radicati Group
Zobacz więcej zdjęć »
W swej analizie porównawczej rynku dotyczącego zaawansowanych, długotrwałych zagrożeń (APT) organizacja Radicati Group umieściła platformę Kaspersky Anti Targeted Attack w kwadrancie „Trail Blazer”, który stanowi jedną z jego najwyższych pozycji przywództwa na rynku.

Wynik ten oznacza, że rozwiązanie Kaspersky Lab, które awansowało z pozycji „Specialist”, zostało docenione za zaawansowaną, najlepszą w swojej klasie technologię, która może zrewolucjonizować rynek.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ataki ukierunkowane, takie jak APT, mogą narazić przedsiębiorstwa na ogromne ryzyko, a metody wykorzystywane przez cyberprzestępców nieustannie ewoluują. Jednocześnie zmniejszył się koszt przeprowadzenia ataków ukierunkowanych, wzrosła natomiast ich liczba. Pozycja rynkowa przyznana przez Radicati Group potwierdza skuteczność wielopoziomowego podejścia stosowanego przez Kaspersky Lab, które pomaga firmom stosować adaptacyjną strategię bezpieczeństwa podczas zwalczania ataków ukierunkowanych oraz innych zaawansowanych cyberzagrożeń.    

Kaspersky Anti Targeted Attack (KATA) pomaga organizacjom łagodzić zagrożenia poprzez wykrywanie ataków ukierunkowanych na wczesnym etapie, reagowanie na ataki w czasie rzeczywistym oraz poprawę ochrony przed przyszłymi działaniami cyberprzestępców. Główne mocne punkty rozwiązania podkreślone przez ekspertów z Radicati Group obejmują:    

  • Wykrywanie zaawansowanych zagrożeń i ataków ukierunkowanych na wszystkich poziomach – pierwotna infekcja, komunikacja z serwerem kontroli oraz dalsze rozprzestrzenianie się w sieci wewnętrznej, jak również wyprowadzenie danych z systemu.  
  • Elastyczna implementacja z oddzielnymi sensorami sieci oraz kompatybilnymi, opcjonalnymi sensorami punktów końcowych, które obciążają maszyny w minimalnym stopniu, jak również sprzętowymi niezależnymi urządzeniami programowymi.
  • Chmura Kaspersky Security Network stanowi jedną z największych baz danych analizy zagrożeń, umożliwiając sprawdzanie plików, adresów URL, domen, a także popularności zachowania i reputacji w celu wykrywania podejrzanych obiektów i zmniejszenia liczby fałszywych alarmów.
  • Kaspersky Private Security Network (KPSN) oferuje możliwość instalacji prywatnej bazy danych analizy zagrożeń dla wyizolowanych sieci, aby wspomóc osiągnięcie zgodności z wymogami.
  • Kaspersky Lab oferuje również usługi łagodzenia ataków ukierunkowanych obejmujące szkolenia, reagowanie oraz wykrywanie.

Oleg Glebow, szef działu odpowiedzialnego za rozwiązania do walki z atakami ukierunkowanymi, Kaspersky Lab, powiedział: Cieszymy się, że nasze rozwiązanie uzyskało status „Trail Blazer” na rynku ochrony przed atakami APT w raporcie branżowym przygotowanym przez Radicati Group. Kaspersky Lab zawsze stanowił pioniera, jeśli chodzi o pomaganie firmom w dostosowywaniu swoich strategii bezpieczeństwa, tak aby mogły zabezpieczyć się przed zaawansowanymi zagrożeniami oraz atakami ukierunkowanymi, a nasz awans z pozycji „Specialist” na „Trail Blazer” świadczy o skuteczności naszej strategii.

Sara Radicati, Radicati Group, powiedziała: Propozycja firmy Kaspersky Lab jest dowodem na prawdziwą innowację na rynku, ponieważ spełnia potrzeby klientów w zakresie zaawansowanego wykrywania na wszystkich poziomach przy użyciu jednego rozwiązania. Jest to jeden z głównych powodów, dla których przyznaliśmy firmie Kaspersky Lab pozycję „Trail Blazer”. Z czasem rozwiązanie to będzie gotowe zakwalifikować się do kwadrantu „Top Player”. W ramach adaptacyjnej strategii bezpieczeństwa Kaspersky Anti Targeted Attack oferuje zawansowane możliwości wykrywania, które przewyższają większość konwencjonalnych, skoncentrowanych na zapobieganiu rozwiązań bezpieczeństwa.

Pełny raport Radicati Market Quadrant, oferujący analizę kluczowych graczy na rynku ochrony przed zaawansowanymi, długotrwałymi zagrożeniami (APT), jest dostępny odpłatnie na stronie http://www.radicati.com/?p=14672.

Więcej informacji na temat rozwiązania Kaspersky Anti Targeted Attack znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/anti-targeted-attacks.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »