Technologie » Komputery

Kaspersky Anti-Virus 7.0 najlepszy w ochronie przed rootkitami

Kaspersky Anti-Virus 7.0 najlepszy w ochronie przed rootkitami
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, został wyróżniony przez laboratorium Anti-Malware Test Lab. Program Kaspersky Anti-Virus 7.0 otrzymał wyróżnienie "Gold Anti-Rootkit Protection Award" za bardzo wysoką efektywność w wykrywaniu ukrytych zagrożeń.

Test został przeprowadzony pod kontrolą systemu operacyjnego MS Windows XP SP2 w dniach 15 listopada - 20 grudnia 2007 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Celem testu było zbadanie możliwości popularnych programów antywirusowych w dziedzinie wykrywania i usuwania znanych i nieznanych szkodliwych programów wykorzystujących technologię rootkit w celu ukrycia swojej obecności w systemie (na przykład, maskowanie plików i procesów). Ostateczny etap testowania uwzględniał wykorzystanie rootkitów z kategorii proof-of-concept.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że spośród wszystkich programów antywirusowych najlepszą ochronę zapewnia Kaspersky Anti-Virus 7.0. Trzy inne programy antywirusowe otrzymały wyróżnienia Silver oraz Bronze Self-Protection Award. Pozostałe rozwiązania nie zdały egzaminu i zostały uznane za niezdolne do ochrony komputerów PC przed ukrytymi zagrożeniami.

"Niepokojący wzrost liczby szkodliwych programów wykorzystujących rootkity do ukrywania swojej obecności w systemie podkreśla wagę testu przeprowadzonego przez Anti-Malware Test Lab. Dotychczas żadne inne laboratorium nie podjęło się próby zbadania możliwości programów antywirusowych w dziedzinie ochrony przed rootkitami, podczas gdy z każdym dniem funkcjonalność taka ma coraz większe znaczenie", powiedział Nikolay Grebennikov, zastępca dyrektora działu innowacyjnych technologii w Kaspersky Lab.

Pełna wersja testu jest dostępna na stronie internetowej laboratorium Anti-Malware Test Lab:

http://www.anti-malware-test.com/?q=taxonomy/term/5.

Informacje o laboratorium Anti-Malware Test Lab

Anti-Malware Test Lab (http://www.anti-malware-test.com) to niezależny portal zajmujący się analizą rozwiązań programowych służących do ochrony przed różnymi rodzajami szkodliwych programów. Portal zawiera artykuły analityczne i analizy porównawcze najpopularniejszych produktów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »