Technologie » Komputery

Kaspersky Endpoint Security for Windows wygrywa w teście Dennis Technology Labs

Kaspersky Endpoint Security for Windows wygrywa w teście Dennis Technology Labs
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Windows wykazało najlepsze wyniki i zdobyło najwyższą ocenę AAA w teście produktów bezpieczeństwa dla biznesu przeprowadzonym przez Dennis Technology Labs w II kwartale 2014 r.

Metodologia testowa Dennis Technology Labs zakłada przeprowadzanie oddzielnych testów, które sprawdzają jakość zapewnianej ochrony oraz oceniają, jak dobrze produkty radzą sobie z identyfikowaniem niegroźnych obiektów. Pierwszy wskaźnik, „jakość ochrony”, odzwierciedla skuteczność produktu w zakresie zwalczania współczesnych zagrożeń. Jest określany w następujący sposób: komputer, na którym działa testowany produkt, jest bombardowany 100 aktywnymi zagrożeniami, które pojawiły się niedawno, wykrytymi przez wyspecjalizowany system identyfikowania szkodliwych stron stworzony Dennis Technology Labs. Jeżeli rozwiązanie bezpieczeństwa potrafi wykrywać uruchomienie szkodliwego kodu, neutralizować jego czynności i usuwać z systemu wszystkie skutki jego działania, otrzymuje odpowiednio jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli natomiast nie jest w stanie zwalczyć zagrożenia, traci 5 punktów. Kaspersky Endpoint Security for Windows zapewnił skuteczną ochronę przed 99% zagrożeń i zdobył 292 punkty – najwyższy wynik spośród wszystkich testowanych rozwiązań w tej fazie testu.    

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Z kolei wskaźnik „jakość identyfikacji legalnego oprogramowania” ocenia, jak rozwiązanie bezpieczeństwa ocenia obiekty, o których wiadomo, że nie są szkodliwe: jako bezpieczne, niemożliwe do sklasyfikowania, podejrzane, niechciane lub szkodliwe. Analizowane są także działania podejmowane lub zalecane przez produkt. Najwyższą liczbę punktów uzyskuje produkt, który pozwala na zainstalowanie legalnego oprogramowania bez jakiejkolwiek interakcji ze strony użytkownika. Im mniej dokładne rozwiązanie, tym wymagana jest większa interakcja podczas instalacji; im lepiej znany sprawdzany program, tym większa „kara” za jego błędne zidentyfikowanie. Kaspersky Endpoint Security for Windows poprawnie zidentyfikował wszystkie legalne programy, nie ingerując przy tym w ich instalację, zdobywając 858 punktów.     

 

Kaspersky Endpoint Security for Windows uzyskał łącznie 1150 punktów, co pozwoliło mu zostać niekwestionowanym zwycięzcą testu i otrzymać certyfikat AAA.  

 

„W dzisiejszym biznesie ciągłość procesów przepływu informacji ma istotne znaczenie dla sukcesu. Zapewnienie tej ciągłości wymaga stosowania skutecznych środków ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, jak również niezakłóconego działania legalnych aplikacji. Jak pokazał test, technologie firmy Kaspersky Lab doskonale radzą sobie w obu tych zadaniach” – powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu ds. badań nad zwalczaniem szkodliwego oprogramowania, Kaspersky Lab.   

 

Więcej informacji o produkcie Kaspersky Endpoint Security for Windows znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/products.html?s=component_list_3&show=proddet&prodid=209.

 

Pełny raport z testu biznesowych rozwiązań bezpieczeństwa przeprowadzonego przez Dennis Technology Labs w II kwartale 2014 r. jest dostępny na stronie http://dennistechnologylabs.com/reports/s/a-m/2014/DTL_2014_Q2_Ent.1.2a.pdf.  

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »