Technologie » Komputery

Kaspersky Endpoint Security for Windows zdobywa wyróżnienie VB100

Kaspersky Endpoint Security for Windows zdobywa wyróżnienie VB100
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że jego rozwiązanie Kaspersky Endpoint Security for Windows zdobyło wyróżnienie VB100 w kwietniowym teście porównawczym obejmującym rozwiązania antywirusowe, przeprowadzonym przez uznany na całym świecie magazyn Virus Bulletin.

Produkt skutecznie wykrył i zablokował 100% najbardziej rozpowszechnionych próbek szkodliwego oprogramowania, nie generując przy tym żadnego fałszywego alarmu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Wyróżnienie VB100 przyznawane jest jedynie tym rozwiązaniom, które spełniają przynajmniej podstawowe standardy bezpieczeństwa ustanowione dla rozwiązań antywirusowych. Liczba „100” potwierdza, że produkt udowodnił 100% skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu szkodliwych programów z zestawu WildList - nieustannie aktualizowanej bazy wirusów, trojanów i innych typów szkodliwego oprogramowania.

 

Test magazynu Virus Bulletin został przeprowadzony na komputerach PC działających pod kontrolą systemu Windows XP Professional SP3. Chociaż nie wykorzystano najnowszej wersji systemu operacyjnego firmy Microsoft, odtworzono warunki, w jakich często znajdują się komputery domowe i korporacyjne na całym świecie. Windows XP posiada 30-40% udział w rynku systemów operacyjnych - potwierdzają to statystyki pochodzące z działającej w chmurze usługi Kaspersky Security Network, z której korzysta ponad 60 milionów użytkowników na świecie. Według danych Kaspersky Security Network z końca kwietnia 2013 roku, ponad 30% użytkowników tej usługi wykorzystuje komputery PC działające pod kontrolą Windows XP, a ogromna większość z nich - XP Professional.    

 

Kaspersky Endpoint Security for Windows wziął udział w teście wraz z 39 konkurencyjnymi rozwiązaniami bezpieczeństwa. Produkt firmy Kaspersky Lab skutecznie zidentyfikował wszystkie próbki szkodliwego oprogramowania zarówno w teście On Demand (gdy użytkownik ręcznie wybiera grupę plików do przeskanowania przez rozwiązanie), jak i On Access (rozwiązanie bezpieczeństwa musi zidentyfikować i zablokować szkodliwe oprogramowanie w grupie kopiowanych plików). Co więcej, rozwiązanie to nie wygenerowało ani jednego fałszywego alarmu.   

 

„Po raz kolejny możemy pochwalić się, że nasz produkt korporacyjny uzyskał certyfikat magazynu Virus Bulletin. VB100 stanowi uznanie dla naszej pracy nad rozwojem prawdziwie skutecznych technologii antywirusowych. Mamy nadzieję, że wyróżnienie to będzie wyznacznikiem dla firm, które chcą wybrać zaawansowane rozwiązanie do ochrony swojej infrastruktury IT” – powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora technologicznego w Kaspersky Lab.

 

Szczegółowe informacje dotyczące testu są dostępne na stronie http://www.virusbtn.com/vb100/archive/test?recent=1. 

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »