Gospodarka » Przemysł

Kaspersky Industrial CyberSecurity w pełni kompatybilny z PLC firmy Schneider Electric

Kaspersky Industrial CyberSecurity w pełni kompatybilny z PLC firmy Schneider Electric
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązania firm Kaspersky Lab oraz Schneider Electric przeszły serię rygorystycznych testów kompatybilności, aby pomóc w ochronie środowisk przemysłowych na całym świecie przed narastającym zagrożeniem cyberatakami.

Kaspersky Industrial CyberSecurity został uznany za w pełni kompatybilny z systemem SCADA oraz oprogramowaniem dla systemów sterowania procesami firmy Schneider Electric i może być teraz stosowany w obiektach przemysłowych wykorzystujących oprogramowanie tej firmy, w których obowiązują ścisłe wymogi dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Wysoce zautomatyzowane procesy produkcyjne w obiektach przemysłowych stają się coraz bardziej podatne na cyberataki — głównie dlatego, że 92% urządzeń przemysłowych systemów sterowania (ICS) wykorzystuje otwarte i niezabezpieczone protokoły połączenia sieciowego (1). Jednocześnie niezwykle istotnym czynnikiem w przypadku organizacji ICS jest stabilność. Z tego powodu oprogramowanie w takich środowiskach powinno działać płynnie bez zakłócania procesów przemysłowych. Są to wyzwania, wobec których stoją współczesne środowiska przemysłowe. 

Aby podjąć te wyzwania i pomóc w ochronie środowisk przemysłowych przed cyberatakami, przeprowadzono serię testów w celu sprawdzenia kompatybilności i współpracy Kaspersky Industrial CyberSecurity z systemami sterowania procesami Schneider Electric. Zestawy testowe obejmowały różne scenariusze, które operatorzy obiektów przemysłowych realizują każdego dnia na różnych platformach.

Działając na inżynieryjnej stacji roboczej z oprogramowaniem SCADA firmy Schneider Electric, Kaspersky Industrial CyberSecurity został przetestowany przy użyciu kilku scenariuszy ataków. Zakładały one na przykład próbę zaszyfrowania plików przez atakującego, uzyskania kontroli nad uruchamianiem aplikacji, kontroli na urządzeniem, próbę uruchomienia szkodliwego oprogramowania itd. 

Po kilku etapach testów oprogramowanie KICS nie wykazywało wpływu na funkcjonowanie procesów Schneider Electric, działając płynnie w środowiskach zbliżonych do rzeczywistych bez jakiejkolwiek ingerencji w działanie oprogramowania HMI oraz sterowników PLC. Co istotne, oprogramowanie KICS w pełni chroniło testowe środowiska przemysłowe przed szkodliwymi działaniami. Testy wykazały, że KICS jest kompatybilny z rozwiązaniami Schneider Electric Citect SCADA, ClearSCADA, oprogramowaniem inżynieryjnym Unity Pro oraz EMCS-PACiS i potrafi chronić te rozwiązania, dowodząc tym samym, że nadaje się do wdrożenia w środowiskach przemysłowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa środowiskom przemysłowym okazuje się niezwykle trudnym zadaniem, zarówno pod względem technicznym, jak i organizacyjnym, zważywszy na to, że ochrona nie może spowolnić ani negatywnie wpłynąć na oprogramowanie do zarządzania – powiedział Andriej Suworow, szef działu ochrony infrastruktury krytycznej, Kaspersky Lab. Wyniki naszych testów kompatybilności dotyczących rozwiązań Schneider Electric pokazują, że obecnie możliwe jest uzyskanie najwyższego poziomu ochrony bez negatywnego wpływu na działanie oprogramowania i sprzętu przemysłowego.

Więcej informacji na temat rozwiązania Kaspersky Industrial Cybersecurity znajduje się na stronie https://ics.kaspersky.pl/solution-overview.

Informacje o Schneider Electric

Schneider Electric to globalny profesjonalista w dziedzinie zarządzania energią i automatyki. Firma legitymuje się przychodami na poziomie 25 miliardów euro w roku fiskalnym 2016 r., zatrudnia ponad 160 000 pracowników i świadczy usługi dla klientów w ponad 100 krajach, pomagając im w zarządzaniu energią i procesami. Od najprostszych przełączników po zaawansowane systemy sterowania, technologie, oprogramowanie i usługi — Schneider Electric udoskonala zarządzanie i automatyzację jednostek przemysłowych. Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie http://www.schneider-electric.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

(1) Według badania Kaspersky Lab w oparciu o dane z serwisu Shodan.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »