Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security 2010 uzyskuje doskonałe wyniki w teście dynamicznym

Kaspersky Internet Security 2010 uzyskuje doskonałe wyniki w teście dynamicznym
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że oprogramowanie Kaspersky Internet Security 2010 uzyskało najwyższe oceny w pierwszym publicznym teście dynamicznym przeprowadzonym przez prestiżowe austriackie laboratorium testowe AV-Comparatives.

Test "Whole Product Dynamic Test" przeprowadzony w listopadzie 2009 roku przez laboratorium AV-Comparatives oceniał 15 najpopularniejszych rozwiązań oferujących użytkownikom indywidualnym zintegrowaną ochronę przed zagrożeniami IT. Produkty zostały przetestowane dynamicznie w celu sprawdzenia, jak skutecznie chronią komputery przed szkodliwymi programami w czasie rzeczywistym.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Produkty musiały zmierzyć się z rzeczywistymi cyberzagrożeniami obecnymi na 100 stronach internetowych, które infekują komputery odwiedzających je osób. Eksperci z laboratorium AV-Comparatives zorganizowali test w taki sposób, żeby wszystkie rozwiązania bezpieczeństwa musiały poradzić sobie z tym samym zestawem szkodliwych programów. Było to niezbędne, ponieważ aby obejść ochronę antywirusową, wiele z tych stron wykorzystuje techniki mutacji w celu wygenerowania nowych szkodliwych programów przy każdej próbie infekcji. Duża liczba stron wykorzystanych w teście zwiększa istotność wyników pod względem statystycznym.

Warunki testu możliwie najbliżej odzwierciedlały rzeczywisty stan przeciętnego komputera wykorzystywanego w domu. Podczas testów wszystkie produkty działały z ustawieniami domyślnymi i zostały zainstalowane na identycznych maszynach, działających pod kontrolą systemu MS Windows XP SP3.

"Testy dynamiczne najlepiej symulują rzeczywiste warunki, w których pracuje przeciętny użytkownik. Uzyskanie tak wysokich wyników w tym teście ma szczególne znaczenie, ponieważ pokazuje, jak skuteczne są nasze technologie, gdy zabezpieczony komputer bezpośrednio styka się z realnymi zagrożeniami" - powiedział Aleksander Gostiew, dyrektor Globalnego Zespołu ds. Badań i Analizy (GReAT) w Kaspersky Lab.

Rozwiązania zostały ocenione według takich kryteriów, jak poziom ochrony przed zagrożeniami oraz liczba fałszywych trafień wygenerowanych przez kolekcję czystych plików. Ponadto, oceniano tylko działania podejmowane przez same programy bezpieczeństwa - technologie ochrony, które wymagały podejmowania decyzji przez użytkowników, nie były brane przez uwagę.

Kaspersky Internet Security 2010 zdobył pierwsze miejsce w teście, wykazując najwyższy poziom wykrywania szkodliwego oprogramowania (99%) oraz generując znikomą liczbę fałszywych trafień i otrzymał wyróżnienie Advanced+.

Pełny raport z testu dynamicznego przeprowadzonego przez AV-Comparatives jest dostępny na stronie: http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/dyn/dynamic2009.pdf.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »