Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security 2011 uzyskał najwyższe oceny w teście leczenia zainfekowanych komputerów

Kaspersky Internet Security 2011 uzyskał najwyższe oceny w teście leczenia zainfekowanych komputerów
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że program Kaspersky Internet Security 2011 zdobył najwyższe wyróżnienie w testach przeprowadzonych w czwartym kwartale 2010 roku przez AV-Test.org, prestiżowe niemieckie centrum badawcze.

Kaspersky Internet Security 2011 jako jedyne rozwiązanie uzyskał najwyższe oceny za skuteczne wyleczenie zainfekowanych komputerów podczas testu. Więcej informacji na temat testu znajduje się na stronie http://www.av-test.org/certifications.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Eksperci z laboratorium AV-Test przetestowali 23 popularne rozwiązania antywirusowe w celu oceny poziomu oferowanej ochrony przed szkodliwymi programami, użyteczności oraz możliwości przywracania zainfekowanych komputerów do stanu sprzed infekcji. Podczas testu ochrony oceniano poziom wykrywania statycznego i dynamicznego, tj. możliwość wykrywania zagrożeń z uruchamianiem oraz bez uruchamiania podejrzanego kodu. W teście sprawdzającym możliwości przywracania oceniano, jak rozwiązania radzą sobie z neutralizowaniem szkodliwych programów wprowadzonych do maszyn testowych przed uruchomieniem produktu bezpieczeństwa. Test użyteczności sprawdzał, czy produkty bezpieczeństwa mogą działać, nie generując fałszywych trafień lub nie wywierając zauważalnego wpływu na działanie komputera testowego. Wszystkie rozwiązania wykorzystywały swoje ustawienia domyślne i były testowane na komputerach działających pod kontrolą 32-bitowego systemu Microsoft Windows Vista SP2.

Kaspersky Internet Security 2011 uzyskał najwyższe wyniki we wszystkich testach i otrzymał prestiżowy certyfikat „AV-Test Certified". W teście ochrony program okazał się najlepszym z testowanych rozwiązań, uzyskując doskonały wynik 5,5 punktów. Ponadto, jako jedyne rozwiązanie, produkt Kaspersky Lab zdobył 6 punktów na 6 możliwych w teście przywracania zainfekowanych wcześniej maszyn do stanu sprzed infekcji.

Kaspersky Internet Security 2011 uzyskał znacznie lepsze wyniki niż przeciętne rezultaty testowanych produktów we wszystkich aspektach leczenia szkodliwego oprogramowania, łącznie z usuwaniem aktywnych i nieaktywnych komponentów szkodliwego oprogramowania, usuwaniem niechcianych modyfikacji systemu oraz wykrywaniem i usuwaniem ukrytych rootkitów oraz innych niebezpiecznych programów.

"Szkodliwe programy, które przenikają do komputera użytkownika, mogą dokonać zmian w ustawieniach systemu lub w plikach" - powiedział Nikita Szewcow, dyrektor działu badań nad szkodliwymi programami w Kaspersky Lab. "Oprócz usuwania wykrytych szkodliwych programów rozwiązanie bezpieczeństwa musi również naprawić zmodyfikowane pliki i obszary systemu dysków. Kaspersky Internet Security 2011 doskonale radzi sobie z tymi bardzo ważnymi zadaniami, co zademonstrował podczas testu".

Więcej informacji o testach przeprowadzonych przez AV-Test.org znajduje się na stronie http://www.av-test.org/certifications.

Informacje można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »