Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security 2013 uzyskuje rewelacyjny wynik w teście Real World

Kaspersky Internet Security 2013 uzyskuje rewelacyjny wynik w teście Real World
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że rozwiązanie Kaspersky Internet Security zablokowało 100% szkodliwych ataków w niedawnym teście ochrony ‘Real World’ przeprowadzonym w maju 2013 r. przez międzynarodowe laboratorium testowe AV-Comparatives.

Oprócz rozwiązania firmy Kaspersky Lab w teście uczestniczyło 20 innych produktów, ale tylko jeden zdołał dorównać doskonałym wynikom Kaspersky Internet Security 2013.   

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Test ochrony ‘Real World’ sprawdza możliwości rozwiązań bezpieczeństwa w zakresie odpierania ataków, które symulują warunki realnego świata – te, które mają miejsce podczas standardowych scenariuszy korzystania z komputera. Scenariusze te obejmują surfowanie po internecie oraz korzystanie z popularnych aplikacji, takich jak Adobe Reader, Flash, Java itd. Test jest przeprowadzany co miesiąc, dzięki czemu możliwe jest użycie w nim próbek szkodliwego oprogramowania, które w danym momencie są najczęściej wykorzystywane przez cyberprzestępców.

 

W maju bieżącego roku organizatorzy testu przygotowali 569 scenariuszy infekcji z wykorzystaniem różnych luk w zabezpieczeniach i próbek szkodliwego oprogramowania. Kaspersky Internet Security 2013 skutecznie odparł wszystkie ataki.

 

„Stabilne poziomy ochrony są krytyczne dla zaawansowanego rozwiązania bezpieczeństwa. Krajobraz zagrożeń zmienia się każdego dnia, dlatego dobry produkt musi być w stanie reagować na te zmiany. Jak pokazują wyniki testu AV-Comparatives, takie zdolności posiada niewiele rozwiązań” – powiedział Nikita Szwecow, zastępca dyrektora technologicznego w Kaspersky Lab.

 

To już trzeci miesiąc z rzędu, gdy Kaspersky Internet Security uzyskał mocne wyniki w teście ochrony ‘Real World’. W podobnych testach AV-Comparatives, przeprowadzonych w marcu i kwietniu 2013 r., rozwiązanie firmy Kaspersky Lab również uplasowało się w ścisłej czołówce rankingu.  

 

Pełny raport z testu przeprowadzonego przez AV-Comparatives jest dostępny na stronie http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/06/avc_prot_201305en.pdf.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »