Technologie » Komputery

Kaspersky Internet Security otrzymuje wyróżnienie od niezależnego laboratorium

Kaspersky Internet Security otrzymuje wyróżnienie od niezależnego laboratorium
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Internet Security - produkt przeznaczony do ochrony komputerów domowych - zajął pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym w okresie marzec-czerwiec 2013 przez niezależne laboratorium AV-Comparatives.

Test został zaprojektowany w celu dokonania analizy efektywności rozwiązań bezpieczeństwa w ochronie przed zagrożeniami występującymi "na wolności": eksperci
z AV-Comparatives wykorzystali wyłącznie próbki szkodliwych programów, na które użytkownicy internetu mogli natknąć się w okresie marzec-czerwiec 2013.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Do przeprowadzenia testu wykorzystano komputery działające pod kontrolą systemu Windows 7 z zainstalowanymi popularnymi aplikacjami, takimi jak Adobe Reader, Flash, Apple QuickTime, Microsoft Internet Explorer, Office, .NET Framework, Mozilla Firefox, Oracle Java oraz VideoLAN VLC Media Player. Luki w tych popularnych programach są często wykorzystywane przez cyberprzestępców do infekowania komputerów użytkowników.

 

Eksperci z AV-Comparatives użyli 1 972 próbek różnych zagrożeń, z których produkt Kaspersky Lab wykrył 99,9%. Pozostałe produkty z czołówki przepuściły nawet do 27 zagrożeń. Co ważne, Kaspersky Internet Security wygenerował zaledwie jeden fałszywy alarm, podczas gdy średnia dla całej stawki testowej wyniosła 8.  

 

„Charakter branży bezpieczeństwa IT, w przeciwieństwie do wielu innych obszarów produkcji oprogramowania, nie pozwala osiąść na laurach po stworzeniu jednego udanego produktu i bazować na okazjonalnym publikowaniu uaktualnień. Najwyższej klasy rozwiązanie bezpieczeństwa wymaga ciągłej pracy mającej na celu doskonalenie technologii wykrywania szkodliwych programów. Tylko ogromne nakłady pracy są w stanie zagwarantować taką jakość ochrony, jaką prezentuje nasz produkt. Testy długoterminowe, jak ten przeprowadzony przez AV-Comparatives, są bardzo przydatne, ponieważ dobrze pokazują jakość produktów w rozszerzonym okresie", powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu Anti-Malware Research w Kaspersky Lab. 

 

AV-Comparatives należy do najbardziej szanowanych organizacji zajmujących się testowaniem oprogramowania antywirusowego. Metodologia wykorzystywana przez ekspertów z tego laboratorium jest uznawana za profesjonalną przez specjalistów z branży bezpieczeństwa IT na całym świecie. 

 

Pełny raport z testu laboratorium AV-Comparatives jest dostępny na stronie http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2013/07/avc_prot_2013a_en.pdf.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie
http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »