Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Kaspersky Lab bierze udział w projekcie ENABLE przeciwdziałającym nękaniu i wspierającym innowacji I

Kaspersky Lab bierze udział w projekcie ENABLE przeciwdziałającym nękaniu i wspierającym innowacji I
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje, że został partnerem organizacji ENABLE (European Network Against Bullying in Learning and Leisure Environments) i wspiera organizowany przez nią Hackathon, krzewiąc innowacyjność IT wśród młodzieży i przeciwdziałając globalnemu problemowi cybernękania.

Impreza ENABLE Hackathon, która odbędzie się 13 października w ramach European Coding Week 2015, skupi 80-100 osób, w tym młodych ludzi, ekspertów ds. edukacji, praw dziecka oraz przeciwdziałania nękaniu, jak również polityków. ENABLE Hackathon zachęca młodych ludzi, w wieku 9–17 lat, aby pracowali w zespołach w celu zaprojektowania aplikacji lub stworzenia narzędzia, które pomoże ograniczyć zjawisko nękania. Jako partner, Kaspersky Lab wybierze zespół oferujący najbardziej przełomowe technologicznie rozwiązanie przeciwdziałające cybernękaniu i nagrodzi go wycieczką do fabryki oraz muzeum Ferrari w Maranello, we Włoszech. Zwycięzca będzie także miał możliwość spotkania się z kierowcą zespołu Scuderia Ferrari startującego w wyścigach Formuły 1.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Janice Richardson, starszy doradca w European Schoolnet, wcześniejszy koordynator Insafe Network oraz koordynator ENABLE, powiedziała: „Jesteśmy podekscytowani, że Kaspersky Lab będzie naszym partnerem. Firma ta nie tylko posiada wyjątkową wiedzę techniczna, ale również rozumie, jak ważne jest ograniczenie zjawiska nękania – a w szczególności cybernękania – na całym świecie. Hackathon jest poświęcony obu tym kwestiom. Podczas imprezy zostanie wyłonionych sześć zwycięskich drużyn, a rywalizacja zapowiada się na zaciętą. Chcemy zobaczyć, jak młodzi ludzie rozwijają swoje umiejętności internetowe, pomagając im jednocześnie zrozumieć dynamikę nękania i kierując ich pracą zespołową w celu znalezienia kreatywnych rozwiązań umożliwiających powstrzymanie tego zjawiska”.

David Emm, główny badacz ds. bezpieczeństwa IT, Globalny Zespół ds. Badań i Analiz, Kaspersky Lab, powiedział: „Zobowiązaliśmy się uczynić internet bezpieczniejszym miejscem. Nękanie – zwłaszcza cybernękanie – stanowi bardzo poważny problem, który pociąga za sobą implikacje społeczne i emocjonalne. Naszą misją jest edukowanie i wspieranie dzieci i ich rodziców w walce z zagrożeniami, na które trafiają online. Wspieranie Hackathonu doskonale się w to wpisuje. Dzięki temu, że jesteśmy oficjalnym sponsorem zespołu Scuderia Ferrari, możemy uhonorować zwycięzców wyjątkową nagrodą – wizytą w fabryce i muzeum Ferrari oraz spotkaniem z kierowcą Formuły 1”.

Kaspersky Lab regularnie współpracuje z takimi organizacjami jak European Schoolnet, która skutecznie walczy z cybernękaniem. W marcu 2015 r. firma zorganizowała panel na wysokim szczeblu umożliwiający debatę na temat tego zjawiska podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Firma zobowiązała się również przekazać jedno euro na fundusz Insafe Helpline Fund za każde rozwiązanie Kaspersky Total Security – multi-device sprzedane online w Europie w grudniu 2014 r., gwarantując przekazanie datku na pokrycie kosztów obsługi dodatkowych 9 000 rozmów telefonicznych w sprawie problemów online, takich jak cybernękanie.

Więcej informacji na temat cybernękania oraz bezpieczeństwa dzieci online znajduje się na oficjalnym blogu Kaspersky Lab – Kaspersky Daily: https://plblog.kaspersky.com/tag/dzieci.

Więcej informacji dotyczących zaangażowania Kaspersky Lab w zapobieganie cybernękaniu oraz innych działań realizowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu znajduje się na stronie: https://kas.pr/CSR_2014_eng.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »