Technologie » Komputery

Kaspersky Lab chroni serwery przed szkodliwym oprogramowaniem szyfrującym dane

Kaspersky Lab chroni serwery przed szkodliwym oprogramowaniem szyfrującym dane
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa wersja aplikacji Kaspersky Security for Windows Server - zapewniającej ochronę współdzielonych magazynów plików - została wyposażona w technologię "Anti-Cryptor" zabezpieczającą infrastrukturę IT przed oprogramowaniem ransomware szyfrującym dane i żądającym okupu (tzw. cryptomalware).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 
 
Wraz ze wzrostem złożoności korporacyjnej infrastruktury IT zwiększa się również potrzeba niezawodnej, wielopoziomowej cyberochrony obejmującej serwery biznesowe, ponieważ jeden zainfekowany plik, znajdujący się w dowolnym miejscu sieci korporacyjnej, może się szybko rozprzestrzeniać, powodując ogromne szkody w całej sieci. Oprogramowanie cryptomalware może np. wniknąć do sieci i zaszyfrować wszystkie dane - łącznie z kopiami zapasowymi - w ciągu kilku minut. To może wstrzymać wszystkie operacje biznesowe i nie pozostawić firmie możliwości przywrócenia swoich krytycznych informacji. 

Odpowiednia, wyspecjalizowana ochrona serwera pomaga chronić krytyczne dane korporacyjne i wyeliminować zagrożenie ze strony szkodliwego oprogramowania, które może przeniknąć do kopii zapasowych plików. Mając to na względzie, Kaspersky Lab uaktualnił swoją aplikację bezpieczeństwa dla serwerów, wykorzystując posiadane doświadczenie i technologie w celu zapewnienia klientom niezawodnej ochrony przed najnowszymi szkodliwymi programami. Nowe funkcje rozwiązania sprawiają, że ochrona serwerów korporacyjnych jest jeszcze bardziej elastyczna i łatwa w zarządzaniu. 

Rozwiązanie identyfikuje i skanuje krytyczne obszary serwerów korporacyjnych w celu wykrycia szkodliwego oprogramowania, pomagając wzmocnić te obszary systemu operacyjnego, które są najbardziej narażone na infekcję. Na przykład, skanowanie plików uruchamianych wraz ze startem systemu może pomóc zapobiec automatycznemu uruchomieniu szkodliwego oprogramowania i wykryć wszelkie ukryte procesy. 

Aby oferować firmom ochronę przed nieznanymi i zaawansowanymi zagrożeniami, Kaspersky Security for Windows Server został wyposażony w technologię "Kontrola uruchamiania aplikacji". Zapewnia ona klientom bezprecedensowe bezpieczeństwo w oparciu o skonfigurowane reguły, dopuszczają lub blokują uruchamianie plików wykonywalnych, skryptów oraz pakietów instalacyjnych, jak również załadowanie modułów programów na serwery. 

Rozwiązanie wykorzystuje również technologię "Anti-Cryptor", która nie ma sobie równych na rynku i opiera się na opatentowanym algorytmie firmy Kaspersky Lab. Wykorzystuje on analizę zachowania w celu wykrywania i ochrony folderów współdzielonych przed nieautoryzowanym szyfrowaniem - zapobiegając utracie plików chronionej firmy i konieczności zapłacenia okupu za ich odzyskanie. 

Kolejnym mechanizmem bezpieczeństwa wykorzystywanym przez rozwiązanie jest blokowanie szkodliwych komputerów w sieci. Jeżeli ochrona plików lub moduł "Anti-Cryptor" wykryje jakąkolwiek szkodliwą aktywność na dowolnym komputerze w firmowej sieci, jego dostęp do chronionego serwera jest natychmiast blokowany, co chroni zasoby firmy przed szkodą wyrządzoną przez osoby trzecie. 

"Cryptomalware stanowi duży problem w świecie biznesowym. Obecnie wielu cyberprzestępców wykorzystuje to szkodliwe oprogramowanie, aby szybko zarobić pieniądze, ponieważ przestępstwa tego typu są łatwe w wykonaniu. Żadna firma nie chce stracić swoich poufnych informacji, dlatego wiele ofiar ostatecznie płaci okup w zamian za natychmiastowe odszyfrowanie swoich danych. Jednak cyberprzestępcy nie zawsze dotrzymują umowy i po zapłaceniu dane nie zostają odszyfrowane. Dlatego tak ważne jest, aby firmy stosowały odpowiednie rozwiązania bezpieczeństwa, tworzyły kopie zapasowe poufnych danych i zwiększały świadomość dotyczącą kwestii bezpieczeństwa wśród pracowników, zamiast narażania się na taką nieczystą grę. Firma będzie bezpieczniejsza, posiadając proaktywną strategię bezpieczeństwa" - powiedział Konstantin Woronkow, szef działu odpowiedzialnego produkty dla punktów końcowych, Kaspersky Lab. 

Aplikacja jest dostępna w ramach rozwiązań Kaspersky Security for File Server, Kaspersky Endpoint Security for Business i Kaspersky Security for Storage. 

Więcej informacji o aplikacji Kaspersky Security for Windows Server znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/dla-biznesu/aplikacje/security-for-windows-server

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »