Technologie » Komputery

Kaspersky Lab chroni Twoje pieniądze lepiej niż konkurencja – wyniki najnowszych testów

Kaspersky Lab chroni Twoje pieniądze lepiej niż konkurencja – wyniki najnowszych testów
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa technologia firmy Kaspersky Lab – Bezpieczne Pieniądze – stworzona w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa podczas dokonywania płatności online, uzyskała doskonały wynik w niezależnych testach przeprowadzonych przez ekspertów z laboratorium Matousec.com.

W testach oceniano, jak skutecznie rozwiązania bezpieczeństwa radzą sobie z próbami kradzieży danych bankowych podczas dokonywania transakcji online.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Łącznie przetestowano 14 produktów różnych producentów. Większość z nich stanowiły rozwiązania bezpieczeństwa typu Internet Security, w tym nowy produkt firmy Kaspersky Lab – Kaspersky Internet Security 2013 – którego polska premiera została zaplanowana na przełom sierpnia i września bieżącego roku. W teście wzięło również udział specjalistyczne rozwiązanie dla biznesu, Trusteer Rapport, które jest przeznaczone do ochrony kanałów komunikacji między bankami a klientami i nie chroni przed innymi rodzajami zagrożeń. Wyniki końcowe pokazują, że Kaspersky Internet Security 2013, wraz z technologią Bezpieczne Pieniądze, okazał się najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Tylko wyspecjalizowane rozwiązanie firmy Trusteer osiągnęło podobny rezultat.

Technologia Bezpieczne Pieniądze zawiera szeroki zestaw narzędzi do ochrony przed zagrożeniami bankowymi. Obejmują one metody służące do weryfikacji autentyczności sklepów internetowych lub stron bankowych, narzędzia do skanowania komputera w celu zidentyfikowania luk w zabezpieczeniach, jak również specjalistyczny, wyizolowany tryb przeglądarki. Technologia Bezpieczne Pieniądze zawiera również mechanizm uniemożliwiający działanie keyloggerów – narzędzi, które przechwytują znaki wprowadzane z klawiatury komputera. Podczas 15 testów przeprowadzonych przez Matousec.com eksperci sprawdzali, jak dobrze poszczególne produkty radzą sobie ze szkodliwym oprogramowaniem, które próbuje kraść informacje finansowe. W teście wykorzystano symulację zachowania próbek szkodliwego oprogramowania istniejącego na wolności, które próbuje kraść dane z popularnych stron, takich jak PayPal czy eBay.

Liczba zaliczonych poziomów w teście skuteczności technologii chroniących przed wyciekiem danych związanych z finansami online (źródło)

Kaspersky Internet Security 2013 uzyskał imponujące wyniki w każdym scenariuszu testowym i w 15 testach zdobył maksymalne 15 punktów. Warto dodać, że połowie z 14 uczestników nie udało się przejść ani jednego testu: w każdym przypadku szkodliwy program zdołał ukraść informacje bankowe. Jedynym innym produktem, który zdał wszystkie 15 testów, było rozwiązanie Trusteer Rapport przeznaczone dla biznesu; natomiast największy konkurent dla produktu firmy Kaspersky Lab z kategorii rozwiązań dla użytkowników indywidualnych poradził sobie tylko w ośmiu na 15 testów.

„Podczas projektowania technologii Bezpieczne Pieniądze dla naszego nowego produktu staraliśmy się uwzględnić wszystkie możliwe sposoby kradzieży informacji bankowych. Skuteczność tego podejścia, które automatycznie zapewnia maksymalną ochronę najważniejszym operacjom online, została teraz potwierdzona przez niezależnych analityków. Test przeprowadzony przez Matousec.com pokazał, że oczekujący na premierę Kaspersky Internet Security 2013 będzie zapewniał naszym klientom najbardziej niezawodną ochronę dla płatności online, oferując poziom bezpieczeństwa porównywalny z wyspecjalizowanymi rozwiązaniami biznesowymi” – skomentował wyniki badania Oleg Iszanow, szef działu badań nad szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab.

Pełna wersja raportu Matousec.com jest dostępna na stronie Kaspersky.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »