Rozrywka i wypoczynek » Sport

Kaspersky Lab informuje, że Felicity Aston ukończyła ekspedycję polarną, pobijając rekord świata

Kaspersky Lab informuje, że Felicity Aston ukończyła ekspedycję polarną, pobijając rekord świata
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent oprogramowania do ochrony danych, informuje, że znana brytyjska polarniczka Felicity Aston ukończyła wyprawę Kaspersky ONE Transantarctic Expedition, zostając pierwszą kobietą w historii, która samotnie przemierzyła Antarktydę.

Wspierana przez Kaspersky Lab, Felicity przez ponad dwa miesiące zmagała się z żywiołem, pokonując trasę o długości około 1 700 km. Wyprawa rozpoczęła się 25 listopada 2011 r.

Polarniczka wyruszyła z Lodowca szelfowego Rossa i wędrowała przez Góry Transantarktyczne na Biegun Południowy, gdzie zrobiła sobie jednodniowy odpoczynek. Następnie kontynuowała wyprawę przez Płaskowyż Polarny w kierunku przeciwległego wybrzeża kontynentu przy Lodowcu szelfowym Ronne-Filchnera. Felicity ukończyła wyprawę, ustanawiając nowy rekord świata.  
        
Komentując sukces Felicity, Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: "Jestem bardzo dumny, że mogliśmy mieć wkład w tym unikatowym projekcie. Wyczyn Felicity przejdzie do historii. Gratulujemy jej pięknego zwycięstwa! Jestem przekonany, że będzie to istotny kamień milowy na długiej liście jej osiągnięć. Z Felicity łączy nas walka z niebezpiecznym środowiskiem i gotowość, aby ciągle iść naprzód, a jej sukcesy są inspiracją dla całego naszego zespołu we wszystkich częściach świata!"  

Po zdobyciu celu Felicity powiedziała: "Trudno wyrazić, jak bardzo jestem szczęśliwa, że udało mi się! Kaspersky ONE Transantarctic Expedition to ukoronowanie wszystkiego, czego doświadczyłam i nauczyłam się podczas poprzednich wymagających wypraw. Mentalnie i fizycznie przygotowywałam się do tego wyzwania już od bardzo długiego czasu. W końcu dotarłam do celu, pokonując nieprzyjazne warunki, a co najważniejsze – przezwyciężając własny strach. Nigdy nie zapomnę tej chwili. Jestem przekonana, że wspomnienie tej wyprawy będzie mi towarzyszyło podczas przyszłych przedsięwzięć. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas ekspedycji, mojej rodzinie i przyjaciołom, jak również zespołowi Kaspersky Lab, który przez cały czas dopingował mnie".   
        
Współpraca Felicity Aston i Kaspersky Lab rozpoczęła się w 2009 roku, gdy firma podjęła się sponsorowania jednego z jej projektów: ekspedycji Kaspersky Lab Commonwealth Antarctic Expedition. W kierowanej przez Felicity wyprawie wzięło udział 7 kobiet z krajów należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, które przemierzyły na nartach trasę wynoszącą ponad 900 kilometrów, biegnącą od wybrzeża Antarktydy na Biegun Południowy. Uczestniczki ekspedycji, reprezentujące pięć kontynentów, sześć religii i siedem języków, uczciły w ten sposób 60 rocznicę istnienia Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Od pamiętnej wyprawy Felicity Aston stała się stałym gościem imprez i konferencji organizowanych przez Kaspersky Lab, a firma traktuje ją jak członka swojego zespołu. Dlatego Kaspersky Lab z przyjemnością podjął się wspierania jej najnowszego przedsięwzięcia i sponsorowania odważnej wyprawy Kaspersky ONE Transantarctic Expedition.

Możliwość przeprowadzenia wywiadu z Felicity Aston
Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych przeprowadzeniem wywiadu telefonicznego z Felicity Aston informujemy, że będzie ona dostępna dnia 25 stycznia 2012 r., w godzinach 18:00 – 24:00 czasu polskiego. Zainteresowanych dziennikarzy prosimy o kontakt z działem prasowym Kaspersky Lab Polska: prasa@kaspersky.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »